خبرهای خوش آبی، راهی و بهداشتی عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان برای کرمانی ها

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان دستاوردهای سفر خود به تهران و ملاقات با بعضی از مقامات کشوری را تشریح کرد.

خبرهای خوش آبی، راهی و بهداشتی عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان برای کرمانی ها

دکتر محمدجواد فدایی عصر امروز 29 مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان پیرامون سفر اخیر خود به تهران و دستاوردهای این سفر گفت: یکی از کارهایی در دو سال گذشته انجام دادیم، این بود که در فصل تنظیم بودجه پروژه های عمرانی؛ با مسئولان ملی و استانی جلساتی را برای برنامه ریزی پروژه های سال آینده و اخذ بودجه برای اجرای آنها، جلساتی را برگزار کنیم.

وی با اشاره به جلسات روز گذشته خود با مسئولین ارشد کشوری، اظهار کرد: روز گذشته جلسات خوبی را در سازمان برنامه و بودجه کشور برای پروژه های آب، راه و بهداشت و درمان استان کرمان داشتیم که خوشبختانه اتفاق های خوبی نیز رقم خورد.

استاندار کرمان از توافقات روز گذشته در زمینه پروژه های راه سخن به میان آورد و اعلام کرد: روز گذشته، توافق مسئولین برای قرار دریافت پروژه های احداث جهت جیرفت - فاریاب، کهنوج - قلعه گنج و نرماشیر - ریگان در پیوست بودجه سال 1400 را اخذ نموده همچنین موافقت اضافه شدن چند پروژه دیگر در جدول شماره 20 (جدول شماره 20 مرحله دوم نسبت به پیوست قانون بودجه قرار گرفته است) قانون بودجه 1400 گرفته شد که این پروژه ها شامل احداث کنار گذر شرقی رفسنجان، کنار گذر غربی زرند، کنار گذر غربی سیرجان، جاده رفسنجان به شهربابک، جاده نگار - دشتکار - بردسیر و جاده شهربابک- نیریز هستند.

وی به دیگر توافقات روز گذشته خود با مسئولین کشوری در بخش راه اشاره نمود و اضافه نمود: مقرر شد تامین اعتبار پروژه احداث راه آهن جیرفت - بم از تسهیلات ماده 56 پیگیری گردد که اگر این مهم صورت گیرد سرعت اجرای این پروژه افزایش چشمگیری پیدا خواهد نمود همچنین مقرر شده است پروژه راه آهن سیرجان - بافت به صورت مشارکتی با بخش خصوصی به صورت تامین اعتبار 70 درصدی توسط بحش خصوصی (شریک اصلی این پروژه کارخانه فولاد بافت است) و 30 درصدی با مشارکت دولت انجام گردد.

فدایی با اشاره به تصمیماتی که در بخش آب استان کرمان در این سفر گرفته شده اظهار کرد: طی 2 سال گذشته پیگیر تامین آب شهرهای جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت بودیم که خوشبختانه روز گذشته توانستیم پیوست قانون بودجه 1400 این پروژه را نیز بگیریم اما باید هر چه سریعتر مجوز ماده 23 آن را صادر نمایند ضمن آنکه باید عنوان نمود که برای آغاز این پروژه سال جاری اعتباراتی را گرفته بودیم و گفتنی است که اکنون آب شرب این شهرستان ها به وسیله سفره های زیرزمینی تامین می گردد و باتوجه به اینکه کیفیت آب سد جیرفت مطلوب و بهتر از آب زیرزمینی است، با راه اندازی این خط انتقال آب، مردم این منطقه از آب آشامیدنی با کیفیت تری برخوردار خواهند شد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان ادامه داد: مجوز ماده 23 پروژه آبرسانی از سد قدرونی به شهرستان راور باید گرفته گردد تا این پروژه نیز در پیوست قانون بودجه 1400 قرار گیرد و همچنین مقرر شد شهرهای ریگان، فهرج و نرماشیر نیز به پروژه آبرسانی از سد نساء به شهرهای بم و بروات نیز اضافه شوند.

استاندار کرمان خاطر نشان کرد: برای آنکه ادامه اجرای طرح سیل بند خرم در جنوب استان برای حفاظت مناطق رودبار جنوب و جازموریان از سیل در پیوست قانون بودجه سال آینده قرار گیرد، مذاکراتی را با مسئولین مربوطه انجام دادیم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیدیم و این مذاکرات را تا به حصول نتیجه ادامه خواهیم داد.

وی از پروژه های بیمارستانی استان کرمان نیز سخن به میان آورد و گفت: احداث بیمارستان های انار، ریگان و عنبرآباد در پیوست قانون بودجه نبودند که طی رایزنی های اجرا شده مقرر شد این سه پروژه در پیوست قانون بودجه 1400 استان لحاظ شوند.

فدایی ادامه داد: عملیات احداث بیمارستان جدید شفا و بیمارستان شهرستان فاریاب نیز احتیاج به مجوز ماده 23 دارند و همچنین پروژه های بیمارستان کاشانی جیرفت، بیمارستان بم و بیمارستان رفسنجان نیز پیوست بودجه ای دارند که در این جلست مقرر شد بودجه این پروژه ها افزایش اعتبار پیدا نمایند.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که مقرر شد اعتبار لازم برای احداث دانشکده های جدیدالتاسیس در سیرجان، بم و جیرفت برای فضای آموزشی و یاری آموزشی داده گردد، توضیح داد: مقرر شد پاداش سرانجام خدمت بازنشسته های دانشگاه های علوم پزشکی استان سال جاری پرداخت گردد و همچنین حقوق و حق الزحمه کادر درمانی استان که در بخش های کرونای بیمارستان ها فعال بودند نیز افزایش پیدا خواهد نمود.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با یادآوری این موضوع که دکتر اردکانیان وزیر نیرو، جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی استان های کرمان و یزد است، توضیح داد: چند جلسه برای پروژه های اقتصاد مقاومتی با وزیر نیرو داشتیم و برای برطرف مسائلی که بر سر راه فعالان مالی است، گفتگو شده بود که یکی از این مسائل، بحث تامین اعتبار بعضی پروژه ها از جهت صندوق توسعه ملی بود که هیات عامل این صندوق روز گذشته در این جلسه حضور داشتند.

وی ادامه داد: پروژه پتروشیمی بافت و کارخانه فراوری پلاسمای خون کرمان پروژه هایی بودند که با صندوق توسعه ملی به مشکل برخورده بودند که در جلسه روز گذشته این مسائل مطرح و برای برطرف مسائل آنها تصمیماتی اتحاذ شد.

فدایی اضافه نمود: صندوق توسعه ملی موافقت کرد که اگر کنسرسیوم پروژه پتروشیمی بافت تشکیل گردد، تسهیلات مورد احتیاج این پروژه را پرداخت کند که تا به امروز بانک ملی برای تشکیل این کنسیرسیوم موافقت خود را اعلام نموده و دو بانک دیگر را نیز باید قانع کنیم تا با بانک ملی در این زمینه همکاری نمایند.

این مقام ارشد اجرایی استان کرمان درباره پروژه کارخانه فراوری پلاسمای خون استان نیز گفت: کارخانه پلاسما، تسهیلات ارزی می خواهد لذا صندوق توسعه ملی اعلام نموده است به شرطی این تسهیلات ارزی را تامین خواهد نمود که بحشی از فراوریات پلاسمای این کارخانه صادر گردد تا بتواند از محل صادرات آن تسهیلات ارزی را به صندوق برگرداند از طرف دیگر چون فراوریات پلاسما وارداتی است و جزء احتیاجهای کشور است مجوزی برای صادرات آن وجود ندارد که به همین دلیل مقرر شد مجوز صادرات این کارخانه از هیات دولت گرفته گردد.

استاندار کرمان با اشاره به مسائل صادرنمایندگان پسته و خرما با بانک مرکزی عنوان نمود: تصمیمات گذشته بانک مرکزی در ماه های خرداد و تیر به صادرات پسته و خرمان یاری خوبی کرد اما بحشنامه های جدید، مسائلی را برای این صادرنمایندگان ایجاد نموده است که مقرر شد نماینده بانک مرکزی اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده برای برطرف این مشکل به کرمان سفر کند.

وی با بیان این مطلب که ایجاد مرکز نوآوری در کرمان و رفسنجان را دنبال می کنیم، در ادامه ایجاد مرکز نوآوری در سیرجان را از دیگر توافقات خوب روز گذشته دانست و اعلام کرد: مقرر شد ظرف یک ماه آینده کارهای کارشناسی ایجاد مرکز نوآوری در سیرجان مخصوصا برای شرکت های دانش بنیان فعال در بخشهای صنعتی و معدنی انجام و پس از آن درباره نحوه راه اندازی مرکز تصمیم گیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1300

به "خبرهای خوش آبی، راهی و بهداشتی عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان برای کرمانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای خوش آبی، راهی و بهداشتی عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان برای کرمانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید