تغییرات وسیع و مستمر در نامگذاری معابر، سیاست صحیحی نیست

به گزارش بهترین مقاله، تهران (پانا) - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت اگر نام شهیدی بر معبری گذاشته گردد اما اهالی محل همچنان از نام قدیم آن معبر استفاده نمایند و نسبت به نام جدید پذیرش نداشته باشند، نسبت به نام شهید موجب بی حرمتی شده ایم.

تغییرات وسیع و مستمر در نامگذاری معابر، سیاست صحیحی نیست

علی اعطا روز یکشنبه در جریان آنالیز مصوبات کمیسیون فرعی نام گذاری اظهار کرد: رویکرد تغییرات وسیع و مستمر در نام های معابر هویت شهر را با چالش روبرو می نماید.

اعطا با بیان اینکه تغییر نام ها در بعضی موارد موجب می گردد به لحاظ هویتی شهروندان در شناخت شهر دچار سردرگمی شوند، گفت: برای مثال تکراری بودن نام بن بستی در یک گوشه شهر به چه چیزی لطمه می زند که نام آن را تغییر می دهیم؟آن هم نامی که بعد از گذشت سال ها در اذهان اهالی محل ثبت شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: اگر نام شهیدی را بر معبری بگذاریم اما اهالی محل همچنان همان نام قدیم را بگویند و برای نام جدید پذیرش نداشته باشند، ما با این کار موجب بی حرمتی به نام شهید نشده ایم؟

وی تاکید نمود: کمیسیون نامگذاری به سمت اصلاح و هرس اسامی در شهر پیش برود نه این که هر بار با لیست انبوهی از تغییر نام ها روبرو باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مردم با بعضی از نام ها به لحاظ فرهنگی تعلق خاطر احساس می نمایند و بنابراین نباید آن دسته از اسامی که در اذهان تثبیت شده تغییر دهیم.

اعطا تاکید نمود: کمیسیون نامگذاری به حق یکی از کمیسیون های فعال شورا است و و آنالیز کارشناسی خوبی انجام می دهد اما بحث من بر سر رویکردها و سیاست هاست که به لحاظ فرهنگی و هویتی چالش زا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1324

به "تغییرات وسیع و مستمر در نامگذاری معابر، سیاست صحیحی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات وسیع و مستمر در نامگذاری معابر، سیاست صحیحی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید