به طرح سه روزه ابرار بپیوندیم

به گزارش بهترین مقاله، طرح حمایتی رسم ابرار به استناد آیات و روایات اسلامی با هدف یاری به سه قشر مساکین، ایتام و اسراء که در خصوص سوم نزدیک ترین معنی و مصداق آن زندانیان غیرعمد تفسیر شده اند، فردا (یک شنبه)شروع به کار می نماید.

به طرح سه روزه ابرار بپیوندیم

به گزارش بهترین مقاله به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، این طرح به مناسبت احسان سه روزه اهل بیت نبی علیهم السلام در بخشش افطاری هر روزه خود به یتیم و مسکین و اسیر انجام می گردد. اقدامی که به دنبال آن در 25 ذی الحجه سال دهم هجری پس از امساک سه روزه خاندان نبوت از طعام آیه اطعام در شان و منقبت آن ها نازل شد.

با مشارکت نهادهای مردمی برای ارج نهادن این سنت حسنه و ترویج روحیه انفاق، طرح رسم ابرار از فردا (یک شنبه)آغاز و تا پنجم شهریور امسال ادامه خواهد داشت.

نیکوکارانی که تمایل دارند به یمن این روزهای مبارک همیار نیازمندان کشور باشند، می توانند یاری های خود را برای حمایت از فقرا به شماره کارت 6037997950099102 و برای دستگیری از خانواده های بی سرپرست به شماره کارت 6037997950000027 واریز نمایند.

اما آن دسته از خیرینی هم که نیت دارند تا مبالغ خود را برای مساعدت از زندانیان جرایم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه واریز نمایند از دو طریق واریز وجه به شماره کارت 6037997599039345 یا وارد کردن کد دستوری #7777780 می توانند اقدام نمایند.

قریب به اتفاق مفسران شیعه و اهل سنت، شأن نزول آیه هشتم سوره مبارکه انسان که به آیه اطعام معروف است را مربوط به واقعه ای می دانند که به دنبال آن آل الله برای ادای نذر خود، سه روز متوالی روزه می گیرند، ادای نذری که در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روزهای دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 260

به "به طرح سه روزه ابرار بپیوندیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به طرح سه روزه ابرار بپیوندیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید