بالا رفتن دمای خودرو ها تا 70 درجه سانتی گراد؛ بچه ها را در ماشین رها نکنید!

به گزارش بهترین مقاله، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور از بالا رفتن درجه دمای در داخل خودرو تا 70 درجه سانتیگراد خبر داد و گفت: هرگز کودک خود را در داخل خورو ها هر چند کوتاه رها نکنید.

بالا رفتن دمای خودرو ها تا 70 درجه سانتی گراد؛ بچه ها را در ماشین رها نکنید!

به گزارش گروه اجتماعی بهترین مقاله، سرهنگ علی همه خانی گفت: یکی از نکاتی که در فصل تابستان باید به آن توجه جدی کرد حضور بچه ها در وسیله نقلیه است.

وی گفت: گاهی اوقات فراموش می شود که بچه ها مانند ما نمی توانند درجه حرارت داخل ماشین ها را تحمل کنند این حرارت گاهی هم برای ما هم غیر قابل تحمل و طاقت فرساست.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور گفت: گاهی برای خرید و یا دریافت پول از عابر بانک لحظه ای می خواهیم خودرو را ترک کنیم و در حین رفتن درب ها را قفل کرده و با نگاهی محبت آمیز به کودکمان که دستهایش را روی شیشه خودرو گذاشته و با التماس به ما می فهماند که مرا هم با خود ببر از خودرو فاصله می گیریم غافل از اینکه نه برای او راه تنفس گذاشته ایم و نه راه تبادل هوا. به خیال خودمان جای او امن است.

همه خانی ادامه داد: این را بدانید در صورت خاموش بودن ماشین و بالابودن شیشه های آن دمای هوا در درون ماشین در روز های گرم سال به شدت افزایش پیدا می کند و گاهی این دما به راحتی به بیش از 70 درجه سانتیگراد می رسد. بنابراین هرگز کودک خود را هر چند برای مدت زمان کوتاه، در چنین حالتی در درون وسیله نقلیه رها نکنید، چرا که متاسفانه بچه ها آسیب های جبران ناپذیری در این شرایطی می بینند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1128

به "بالا رفتن دمای خودرو ها تا 70 درجه سانتی گراد؛ بچه ها را در ماشین رها نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا رفتن دمای خودرو ها تا 70 درجه سانتی گراد؛ بچه ها را در ماشین رها نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید