ارسال ادوات نظامی امارات به سقطری یمن در قالب یاری های بشردوستانه

به گزارش بهترین مقاله، نیرو های امنیتی دولت مستعفی یمن یک کانتینر حاوی یک خودروی زرهی و تجهیزات نظامی را که با کشتی یاری های بشردوستانه امارات وارد بندر سقطری در جنوب یمن شده بود توقیف کردند.

ارسال ادوات نظامی امارات به سقطری یمن در قالب یاری های بشردوستانه

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیرو های امنیتی بندر سقطری در جنوب یمن یک کانتینر حاوی یک خودروی زرهی و تجهیزات نظامی را که از امارات وارد شده بود، توقیف کردند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از یک مسئول دولت مستعفی یمن که خواست نامش فاش نگردد، گفت: نیرو های امنیتی در بندر سقطری که در استان ارخبیل سقطری واقع است در حین بازرسی روزمره از کانتینر های ارسال شده از امارات که با کشتی موسسه کار های بشردوستانه خلیفه بن زاید به یمن وارد یمن می گردد، یک کانتینر را توقیف کردند که در آن یک خودروی زرهی و تجهیزاتی نظامی بود.

به گفته این مقام دولت مستعفی یمن کانتینر مذکور امضای شرکت اماراتی را دارد که توسط خلفان بن مبارک المزروعی یک مهره امارات در سقطری اداره می گردد. امارات در این باره واکنشی نشان نداده است.

در 27 فوریه گذشته یک گردان نظامی در سقطری با شورش علیه دولت مستعفی حمایت خود را از شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات است، بیان کرد. یک گردان از نیرو های گارد ساحلی در سقطری هم اوایل همان ماه فوریه دست به شورش زدند.

سقطری گهگاه شاهد کوشش های گروه های مسلح تحت حمایت امارات برای تسلط بر تاسیسات حیاتی آنجاست گروه هایی از نیرو های دولت مستعفی منصور هادی هم تحت حمایت شورای انتقالی جنوب که خواستار جدایی جنوب یمن از شمال آن است در آنجا دست به شورش می زنند.

در اکتبر گذشته دفتر اجرایی استان ارخبیل سقطری بعضی طرف های فعال در سقطری را به سوء استفاده از اقدامات بشردوستانه برای به هم ریختن نظم و قانون به رسمیت شناخته شده در سطح بین المللی متهم کرد و و اشاره آن به موسسه بشردوستانه خلیفه بن زاید و هلال احمر امارات بود.

سقطری مجمع الجزایری است که در باختر اقیانوس هند، میان دو قارهٔ آسیا و آفریقا و در دهانهٔ خلیج عدن قرار گرفته است. این جزایر راهبردی از آن کشور یمن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 834

به "ارسال ادوات نظامی امارات به سقطری یمن در قالب یاری های بشردوستانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال ادوات نظامی امارات به سقطری یمن در قالب یاری های بشردوستانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید