14 صیاد ایرانی در بند پاکستان آزاد شدند

به گزارش بهترین مقاله، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در چابهار گفت: 14 صیاد سیستان و بلوچستان که به خاطر ورود غیرمجاز به آب های پاکستان در این کشور زندانی بودند آزاد شدند و 10 صیاد دیگر هم در مرحله نهایی آزادی هستند.

14 صیاد ایرانی در بند پاکستان آزاد شدند

به گزارش تسنیم، حمیدرضا طوسی گفت: در مجموع 15 صیاد با کوشش های دیپلماتیک و رایزنی های فشرده وزارت امور خارجه و سفارت ایران در پاکستان آزاد و 14 نفرشان با پرواز مستقیم وارد فرودگاه امام خمینی تهران شدند.

وی اضافه نمود: یکی از صیادان آزاد شده به خاطر مثبت شدن تست کرونایش هنوز در پاکستان است، اما حال عمومی وی کاملا مساعد است و به زودی با درآمدن از قرنطینه و در صورتی که تستش منفی گردد به ایران می آید.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در چابهار توضیح داد: این 15 صیاد به خاطر ورود غیرمجاز به آب های پاکستان در بندر کراچی زندانی بودند که از همان ابتدای زندانی کنسول گری ایران در کراچی رایزنی های فشرده ای برای آزادی شان آغاز کرد.

طوسی گفت: مقدمات آزادی 10 صیاد دیگر هم فراهم شده و این صیادان نیز به زودی با طی مراحل قانونی وارد جمهوری اسلامی ایران می شوند.

طی دو سال اخیر 75 ملوان و در مجموع 90 شهروند ایرانی با پیگیری های مستمر سرکنسولگری کشورمان در کراچی از زندان آزاد و به ایران بازگردانده شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1428

به "14 صیاد ایرانی در بند پاکستان آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 صیاد ایرانی در بند پاکستان آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید