چگونه مسافری سالم باشیم

به گزارش بهترین مقاله، این مقاله نتیجه مصاحبه و مشاوره با بزرگانی مانند الیزابت شورز (Elizabeth Shores)، مربی که وقت خود را صرف یادگیری مسافرت با رژیم مناسب نموده است و آرین هاندت (Ariane Hundt) مربی کلینیک تغذیه در کمپ برکلین بریج (Brooklyn Bridge) است.

چگونه مسافری سالم باشیم

همراه خود خوراکی داشته باشید

متاسفانه منظور از این تیتر، پر کردن چمدانتان با کیک های شکلاتی و چیپس و پفک نیست. اگر تصمیم به خریدن غذاهای به شدت چرب با هزار کالری انرژی را ندارید، مقداری خوراکی مثل مغز بادام، مواد پروتئین دار، میوه تازه یا حتی گوشت پخته شده با خودتان حمل کنید.

بیرون بروید و اکتشاف کنید

به جای دنبال مکان دیدنی گشتن در نتایج جستجوی گوگل (که کاری بسیار وقت گیر است)، اندکی به گشت و گذار در خیابان ها و محله ها بپردازید. با این کار می توانید یک رستوران خوب برای ناهار پیدا کنید، دنبال یک خشک شویی بگردید، در باشگاهی ورزشی به تمرین بپردازید و در نهایت دور و اطرافتان را بهتر بشناسید.

انرژی درمانی

قبل از این که این تیتر را به سخره بگیرید، منظور ذلت کشیدن در صحرایی دورافتاده نیست. برای این درمان حتی احتیاج ندارید چشم هایتان را ببندید. شما می توانید این کار را حتی وقتی پشت سر مسافری در صف هواپیما ایستاده اید انجام دهید. فقط سعی کنید که چند نفس فوق عمیق از بینی بکشید. از این کار سود زیادی حاصل خواهد شد مثل کاهش کرتیسول (Cortisol) که هورمونی استرس و فشار است که با افزایش آن وزنتان بالا می رود.

همواره آب بنویشید

یکی از بدترین اتفاقات ممکن برای بدن در حین سفر کم آبی است. که باعث بی خوابی و سردرد در هنگام پرواز می گردد. به طور عادی مسافر باید ساعتی یک لیوان آب بنوشد. بعلاوه از پرداخت پول با بطری آب پرهیز کنید و بطری خالی هم با خودتان به فرودگاه نیاورید تا در آنجا پر کنید. اگر این کارها را انجام دهید دیگر نمی توانید از خدمه پرواز از آن لیوان های کوچک بگیرید (اگر منظورم را متوجه شده باشید).

قبل از بلند شدن از تخت خواب ورزش کنید

شما می توانید با یک دقیقه وقت گذاشتن حتی در رخت خواب تمرین مورد احتیاج بدن را تامین کنید. یک دقیقه ورزش به موثری 45 دقیقه انرژی درمانی است. پاهایتان را با سمت سقف صاف کنید. شکل عدد هشت انگلیسی را با پاهایتان بکشید. اینگونه عضلاتتان را بکشید.

صبحانه رایگان را امتحان کنید.

آغاز روز با مواد دارای نشاسته و شکر حرکت عاقلانه ای نیست. به جای آن از تخم مرغ آب پز و مواد پروتئین دار بهره ببرید. از تمامی میوه های رایگان هتل بهره ببرید.

از وسایل خود برای ورزش بهره ببرید

برای ورزش کردن جدا از وزن بدن خود، می توانید از وسایلتان هم بهره ببرید. فقط اگر وزنه سنگینی ندارید، با وزنه های سبک سریع تر حرکت بزنید.

اتاق هتل را به باشگاه تبدیل کنید

همه ما به ورزش کردن اهمیت می دهیم و خواهان بدنی سالم و ورزیده هستیم. معمولا بیشتر مسافران بعد از برگشتن از مسافرت، اندکی اضافه وزن پیدا می نمایند. با خبرنگاران همراه باشید تا راه های برای مسافرتی سالم را ببرسی کنیم

از طناب های کشی بهره ببرید

یکی از وسایل بدن سازی قابل حمل بند های کشی است. این بندها بیشتر از پانزده دلار هزینه در بر ندارد و به راحتی در چمدان جا می گردد.

اندکی زندگی کنید

از موارد بالا که بگذریم به احتما زیاد شما در حین سفر، در برترین فرم خود نخواهید بود ولی با رعایت موارد بالا و اندکی پیاده روی به همراه تغذیه سالم، می توانید تا هشتاد درصد از تمرینات همیشگی خود را رعایت کنید.

پیشنهاد شما برای ورزش کردن در حین مسافرت چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: کجارو / thrillist.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1959

به "چگونه مسافری سالم باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مسافری سالم باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید