چطور یک فکر مثبت داشته باشیم؟

به گزارش بهترین مقاله، فکر ما خاطرات منفی را بیشتر از مثبت در خود نگهداری می نماید. باید در فکر خود یک جعبه اطلاعات از خاطرات مثبت ایجاد کرد. در نوع رفتار دیگران نیز همین اتفاق رخ می دهد. ما باید نوع روابط و رفتار خود را در راستا مثبت حرکت دهیم.

چطور یک فکر مثبت داشته باشیم؟

مثبت نگری

چکیده

فکر ما خاطرات منفی را بیشتر از مثبت در خود نگهداری می نماید. باید در فکر خود یک جعبه اطلاعات از خاطرات مثبت ایجاد کرد. در نوع رفتار دیگران نیز همین اتفاق رخ می دهد. ماباید نوع روابط و رفتار خود را در راستا مثبت حرکت دهیم.

تعداد کلمات 334/ تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه

نویسنده: دکتر مایکل هسدورف

مترجم: وحید کرمی

چطور یک فکر مثبت داشته باشیم؟

مطالعاتی که من داشتم این را نشان می دهند که بیشتر از اینکه خاطرات و وقایع و یا نظرات و تجربیات مثبت و خوب را به یاد بیاوریم و یا به فکر بسپاریم، متاسفانه خاطرات، وقایع، نظرات و تجربیات منفی و بد را به یاد می آوریم و یا در حافظه خود ذخیره می کنیم. ما باید یک مخزن پر از احساسات مثبت، برای مبارزه با قدرت مخرب تجربیات منفی ایجاد کنیم. و صدالبته که این چنین نگرشی، در روابط ما نیز وجود دارد و تاثیر آن نیز بسیار زیاد است. مثلا نظرات منفی و یا کمی احمقانه و نسنجیده یکی از دوستان شما و یا حتی افراد نزدیک به شما، می تواند بسیار مضر، خطرناک و گزنده باشد.

بیشتر بخوانید: مثبت اندیشی و مثبت گرایی

بنابراین، من قصد دارم نهایت کوشش خود را بکنم تا حداقل پنج مورد و یا نکته مثبت را قبل از اینکه حتی یک حرف و نکته منفی از دهانم خارج گردد، به همسر خود بگویم. من می خواهم به این توجه داشته باشم که چگونه این نوع نگرش و این گونه صحبت کردن در زندگی زناشویی ما مهم است و می تواند ثمرات خاص و مثبتی داشته باشد. من تا سه هفته آینده این کار را انجام خواهم داد و متوجه خواهم شد که این کار چگونه در رابطه ما نقش بازی می نماید. من حداقل به این اعتقاد دارم که این نوع طرز فکر و رفتار هیچ ضرری ندارد و بالعکس احساس من این است که می تواند اثرات و نتایج مثبتی هم داشته باشد. خواهیم دید.

برگرفته از سایت: www.psychology.com

منبع: راسخون

منبع: راسخون
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1862

به "چطور یک فکر مثبت داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور یک فکر مثبت داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید