ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در اقناع سناتورهای آمریکایی

به گزارش بهترین مقاله، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز گذشته پنلی از سناتورهای آمریکایی از مقامات اپل و گوگل درباره سلطه اپ استورهای آنها و همچنین سواستفاده از قدرت در مقابل رقبای کوچک تر سوالاتی پرسیدند.

ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در اقناع سناتورهای آمریکایی

ایمی کلوبوچار سناتور ارشد دموکرات در این جلسه استماع گفت اپل و گوگل می توانند از قدرت شأن برای مستثنی کردن یا سرکوب کردن اپ هایی استفاده نمایند که رقیب محصولاتشان به حساب می آیند و هزینه هایی زیاد از توسعه دهندگان دریافت می نمایند که روی رقابت تأثیر می گذارد.

این در حالی است که عده ای از توسعه دهندگان اپ از جمله اسپاتیفای (سرویس پخش موسیقی) از مدت ها قبل شکایت دارند که سیاست اجباری اشتراک گذاری درآمد حاصل از فروش محصولات دیجیتال و قوانین حضور در اپ استورهای اپل و گوگل نوعی رفتار ضد رقابتی به حساب می آید.

نمایندگان اپل و گوگل در این جلسه به سناتورها اظهار داشتند شرکت های مذکور به شدت فروشگاه های اپ خود را کنترل می نمایند و قوانین مربوط به اشتراک گذاری درآمد اپ ها برای تأمین هزینه های اقدامات امنیتی جهت حفاظت از مشتریان در مقابل اپ ها و اقدامات مخرب ضروری است.

اما کایل آن دیر مدیر ارشد همخوانی اپل در پاسخ به سوال سناتور جاش هاولی اظهار داشت تمام هزینه های دریافتی از توسعه دهندگان اپ ها صرف اقدامات امنیتی نمی گردد.

اما توضیحات آن دیر و ویلسون وایت (یکی از مدیران گوگل و نماینده شرکت در جلسه استماع) درباره عدم دریافت هزینه های اجباری از اوبر و اپ هایی که محصولات فیزیکی می فروشند، نمایندگان مجلس آمریکا را قانع نکرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1621

به "ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در اقناع سناتورهای آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در اقناع سناتورهای آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید