زیدان: با درس خواندن مشکل داشتم

به گزارش بهترین مقاله، تهران- خبرنگاران- زین الدین زیدان سرمربی تیم رئال مادرید با به خاطر آوردن روزهای آغازین فوتبالش در تیم رن فرانسه گفت: در مدرسه مشکل داشتم و درس خواندن چیزی نبود که بدنبالش بودم؛ از همان ابتدا می دانستم باید فوتبالیست شوم.

زیدان: با درس خواندن مشکل داشتم

به گزارش بهترین مقاله، روزنامه آ. اس اسپانیا روز یکشنبه نوشت: زیدان یکی از اسطوره های بزرگ و بی تکرار باشگاه رئال محسوب می گردد، چه به عنوان بازیکن و چه در کسوت سرمربی اما او معتقد است رسیدن به اوج در این روزها با زمانی که وی فوتبالش را شروع نموده بود، تفاوت زیادی دارد.

وی در این خصوص گفت: برای بازی کردن در تیم ها باید در درجه اول بازیکن خوبی می بودی و شرایط به سادگی این روزها نبود چرا که امروزه فقط کافی است تا کمی استعداد داشته باشید آنگاه به سرعت فرصت بازی در اختیارتان قرار داده می گردد.

سرمربی فرانسوی کهکشانی ها می گوید که او از همان ابتدا و از زمانی که نوجوان بوده می دانسته که می خواهد فوتبالیست گردد و از این رو زیاد برای گوش کردن به نصیحت والدینش، خود را به زحمت نمی انداخته است.

وی در این باره تاکید نمود: تمام چیزی که می خواستم فوتبال بازی کردن بود اما در مدرسه زیاد توفیق چندانی نداشتم البته والدینم هرگز مرا تحقیر نمی کردند اما خودم می دانستم که نگاهم به تحصیل درست نیست؛ یک روز به من گفتند می دانیم که فکری در سرت داری و می خواهی آن را عملی کنی بنابراین هرکای که از ته دلت دوست داری را انجام بده؛ و آن روز لحظه ای بود که از پدر و مادرم اجازه تبدیل شدن به کسی را که می خواستم، گرفتم.

وی ادامه داد: از همان لحظه ای که به رن رفتم و بازیکنان دیگر را دیدم برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن جنگیدم؛ به اندازه کافی استراحت می کردم و هرگز به دنبال خوردن نوشیدنی های الکلی نبودم و از خودم یک احمق نساختم؛ از خودم مراقبت کردم، آب زیادی می نوشیدم و تمرین های کششی انجام می دادم و برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن، هر کاری که در توانم بود را انجام دادم چرا که این همان کاری بود که می خواستم به هر قیمتی انجام دهم؛ کاری بزرگ که باعث افتخار و خوشحالی والدینم شد.

زیدان در خاتمه تاکید نمود: در آن روزها برای دیده شدن باید بازیکن خوبی می بودی؛ چیزی که امروز وجود ندارد؛ به عبارت دیگر در درجه اول باید نشان می دادی که با بقیه فرق می کنی چرا که تعداد انگشت شماری جوان در هر باشگاهی وجود داشت شاید به سختی تعداد آنها به 2 بازیکن می رسید؛ اما حالا اینطور نیست؛ در واقع امروز همه چیز عوض شده و اتفاقات سریعتر رخ می دهند و علاوه بر این بازیکنان جوان از اشتباه کردن واهمه ای ندارند.

ورزشی**3991**9118**

منبع: ایرنا
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 142

به "زیدان: با درس خواندن مشکل داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیدان: با درس خواندن مشکل داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید