ثبت نام دستفروشان 3 منطقه در سامان بازار

به گزارش بهترین مقاله، مفاخریان گفت: دستفروشان تهرانی با ثبت نام در سامانه سامان بازار می توانند با شرایط بهتر فعالیت و کسب درآمد کنند.

ثبت نام دستفروشان 3 منطقه در سامان بازار

به گزارش شهر، علی مفاخریان، مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به چگونگی فعالیت سامانه سامان بازار گفت: در حال حاضر سامانه سامان بازار آماده ثبت نام دستفروشان متقاضی برای ساماندهی است. در ابتدا در این سامانه از متقاضیان مناطق 6، 11 و 17 ثبت نام به عمل می آمد، اما اکنون ثبت نام متقاضیان تمام مناطق پایتخت نیز امکان پذیر شده است.

او با بیان اینکه در فاز دوم سامانه سامان بازار جانمایی افراد ثبت نام شده و رزرو آن صورت می گیرد، افزود: این فاز در هفته جاری شروع می شود و ثبت نام شدگان با کد رهگیری که دریافت کرده اند، می توانند جای مشخص شده خود را در آن بررسی کنند و مستقر شوند.

مفاخریان با بیان اینکه این سامانه فعالیت دائمی خواهد داشت، گفت: در این سامانه اولویت با کسانی است که در گذشته اطلاعاتشان ثبت شده و علاوه بر این شرایطی در نظر گرفته شده تا موجب افزایش دستفروشان و مهاجرت به تهران نشود، در این راستا افراد متقاضی باید در ابتدا به ثبت احوال و تأمین اجتماعی مراجعه کنند تا اطلاعات آن ها صحت سنجی شود.

او در ادامه افزود: بازارهای مختلفی در سطح مناطق مشخص شده و بر اساس نزدیکی، ظرفیت و نحوه فعالیت آن ها، سامانه مکان فعالیت را معرفی می کند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با بیان اینکه همه دستفروشان واقعی نیستند، گفت: برخی از دستفروشان مغازه دارانی هستند که برای فروش بیشتر اقدام به این کار می کنند، لذا این افراد نمی توانند در این سامانه ثبت نام کنند و از دستفروشی آن ها جلوگیری می شود.

او افزود: عده ای از افراد هستند در ازای دریافت پول به دستفروشان اجازه فعالیت در بخشی از خیابان را می دهند و مانع ثبت نام آن ها در این سامانه می شوند که پس از اعتمادسازی این نرم افزار آن ها نیز از بین خواهند رفت.

مفاخریان گفت: ثبت نام در سامانه سامان بازار شامل عرضه کنندگان مواد غذایی نمی شود و در این خصوص برنامه دیگری داریم که در حوزه کافه ون ها فعالیت خواهند کرد که مشروط به مجوزهای بهداشت، نیروی انتظامی و شهرداری تهران خواهد بود.

به گزارش شهر و به نقل از خبرنگاران، مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با توجه به مصوبه شورای شهر درباره برخورد ماموران سد معبر که موجب شده برخورد قهری کمتر شود، گفت: درست است که این مصوبه مشخص شده، اما دلیل نمی شود افراد بتوانند در هر خیابان و هر شرایطی به دستفروشی بپردازند، اقدامی که رخ می دهد برخورد از جنس ساماندهی است که مشخص می کند بر اساس زمان، مکان و نحوه فعالیت مشخص به کسب درآمد بپردازند که شرایط بهتری را برای آن ها به وجود خواهد آورد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1248

به "ثبت نام دستفروشان 3 منطقه در سامان بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام دستفروشان 3 منطقه در سامان بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید