بستن در چاه های نفت آرزویمان است، آمریکایی ها با آرزویمان تهدیدمان می نمایند

به گزارش بهترین مقاله، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز شمار بیمه شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرز یک میلیون عبور نموده و حدود 100 هزار نفر از مواهب مستمری ها برخوردارند اظهار کرد: باید با مشارکت و حمایت بهزیستی، کمیته امداد، وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی و ... پوشش بیمه ای را در جامعه هدف گسترش دهیم.

بستن در چاه های نفت آرزویمان است، آمریکایی ها با آرزویمان تهدیدمان می نمایند

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که در هتل قلب تهران برگزار گردید با بیان اینکه بر اساس بندهای مختلف مندرج در قانون اساسی از جمله اصل سوم و دوازدهم، وظایف سنگینی داریم گفت: هرجا مشارکت و همراهی مردم بوده و حکومت اداره امور مالی را به مردم داده و خودش نظارت نموده، کار توفنده آغاز شده و رشد نموده است.

وی اضافه کرد: هرکجا عنصر مشارکت جویی را اعمال کردیم شاهد پیشرفت های خوبی بوده ایم. برقراری و ایجاد یک ساختار مالی عادلانه برای برخورداری برابر افراد از مواهب کشور، برطرف فقر مطلق و از بین بردن تبعیض و محرومیت و توسعه بیمه از اصول مصرح قانون است و ایجاد شرایط بهتر برای زندگی در روستاها از وظایف ماست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فراهم شدن امکانات زیربنایی و زیرساختی در کشور بعد از انقلاب گفت: علیرغم فراهم آوری رشد امکانات زیرساختی، نسبت جمعیت 70 به 30 روستایی به شهری معکوس شده و اکنون 30 درصد در روستا هستند. برای آنالیز موضوع یک آسیب شناسی جدی احتیاج داریم و باید روند مهاجرت از روستاها به شهرها را متوقف کنیم که البته اقداماتی در این باره آغاز شده است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه بومگردی، مهاجرت را معکوس و جمعیت را از شهر به روستا آورده است اضافه کرد: خیلی خنده دار است که دشمن چیزی را به عنوان لولو در مقابل ما قرار داده که آرزوی ماست. آرزوی ماست که در چاه های نفت را ببندیم و اقتصاد را بدون نفت بنا کنیم؛ رهبری هم به این مهم تاکید داشته اند و حال آمریکایی ها ما را با آرزویمان تهدید می نمایند و فشار می آورند که نتوانیم نفت بفروشیم. مضحک ترین نوع فشار و تهدیدی است که رخ داده است.

وی اضافه کرد: در زیربنا کارهای بزرگی در کشور صورت گرفته است. با اینحال ما روستای دارای اینترنت 4G هم داشتیم که خالی از سکنه بود. این روستا بحران آب پیدا نموده و شغل جایگزین دیده نشده بود. توسعه روستایی دارای سابقه و پیشینه است و مدت هاست که حتی از قبل انقلاب دنبال می شده است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی مسئول توسعه متوازن روستایی شد. آن موقع روستاها یک متولی واحد داشت و همه امور را اداره می کرد. با متوقف شدن فعالیت جهاد و سپردن امور مختلف به هرکدام از دستگاه ها و ایجاد یک معاونت در ریاست جمهوری، روند حرکت متفاوت شد و می طلبد که امروز بیشتر روی آن تامل و بازنگری کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در کنار دستگاه های مربوطه، فعالیت می نماید و امور بیمه ای را پیش می برد گفت: امید است به توسعه متوازن و همه جانبه روستاها بیشتر توجه کنیم. به یک نقشه راه و برنامه کلان برای پایداری توسعه متوازن روستاها احتیاجمندیم.

وی ادامه داد: اینکه 1.5 میلیارد از صندوق توسعه ملی برداریم و برای تسهیلات و اشتغال روستایی صرف کنیم تصمیم خوبی بود. پایش گسترده ای برای این نوع وام های ارزان قیمت رخ داده و اگر این امر با جدی دریافت نظارت ها ادامه یابد از دولت های گذشته در رشد اشتغال پیروز تر خواهیم بود.

شریعتمداری با بیان اینکه امروز شمار بیمه شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرزیک میلیون عبور نموده و حدود 100 هزار نفر از مواهب مستمری ها برخوردارند اظهار کرد: باید با مشارکت و حمایت بهزیستی، کمیته امداد، وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی و... پوشش بیمه ای را در جامعه هدف گسترش دهیم. جمعیت به سمت پیر شدن پیش می رود.

وی ادامه داد: هرچند باید بحث نوزادآوری به عنوان نهضت جدید مورد توجه قرار بگیرد و نظام فرهنگی در جهت آن حرکت کند. رشد جمعیت 1.24 و رشد جمعیت مسن 3.6 است و رشد سالمندی سه برابر رشد کلی جمعیت حرکت می نماید و داریم به سن بالای 60 سال می رسیم لذا باید برای دوران سالمندی این جمعیت فکر کنیم. باید ایجاد یک نظام تامین اجتماعی فراگیر تبدیل به یکی از اصلی ترین خط مشی های سیاست گذاران در کشورشده و به این سمت حرکت کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ضرورت تنوع بخشی اقدامات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان تاکید نمود و گفت: موضوع حاشیه نشین ها و تشویق آنها برای برگشتن به روستاها و برخورداری از بیمه از جمله اقداماتی است که می تواند مورد توجه جدی در صندوق قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 19 آبان 1398 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 432

به "بستن در چاه های نفت آرزویمان است، آمریکایی ها با آرزویمان تهدیدمان می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستن در چاه های نفت آرزویمان است، آمریکایی ها با آرزویمان تهدیدمان می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید