کاریکاتور، عربستان و کانادا

به گزارش بهترین مقاله، روابط میان عربستان و کانادا در هفته های گذشته به دنبال اعتراض اوتاوا نسبت به اقدام سعودی ها به بازداشت فعالان حقوق زنان با چالش های جدی روبرو شده است.

کاریکاتور، عربستان و کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

عربستان در ماه های گذشته به رغم ادعاهایی که در مورد اعمال اصلاحات و بسط آزادی های مدنی مطرح می نماید، چندین تن از فعالان حقوق زنان را دستگیر و بازداشت نموده است. در پی این بازداشت ها کانادا اقدام به اعتراض علیه این حرکت سعودی ها کرد که بحرانی دیپلماتیک میان دو کشور را در پی داشت.

ریاض اظهار داشت، به دنبال آن که اوتاوا خواستار آزادی فعالان حقوق مدنی در عربستان شده است، سعودی ها تجارت و سرمایه گذاری جدید در کانادا را به حال تعلیق در می آورند. عربستان همچنین از سفیر کانادا در این کشور خواست ریاض را ترک کند.

این اقدام سعودی ها پس از آن صورت گرفت که کانادا خواستار آزادی فوری فعالان مدنی بازداشت شده در عربستان شد؛ خواسته ای که از سوی ریاض پیش تر نیز مداخله در امور داخلی قلمداد شده است. در بیانیه وزارت امور خارجه عربستان آمده است، این کشور نسبت به خودداری از مداخله در مسائل داخلی سایر کشورها از جمله کانادا متعهد بوده و در عین حال مخالف هرگونه مداخله عوامل خارجی در امور داخلی عربستان است.

صابر نظر، هنرمند پاکستانی در کاریکاتوری به موضوع بحران در روابط این دو کشور پرداخته و اثری را با عنوان عربستان و کانادا منتشر نموده است.

منبع: خبر فوری
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 822

به "کاریکاتور، عربستان و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاریکاتور، عربستان و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید