کاخ سفید: در مذاکرات برجامی پیشرفت هایی حاصل شده است، ایران ایده بهتری دارد

به گزارش بهترین مقاله، ایرنا نوشت: سخنگوی کاخ سفید، مذاکرات وین را دارای پیشرفت دانست و گفت داشتن تعامل دیپلماتیک حتی به صورت غیرمستقیم با ایران علامت خوبی است هرچند که از ابتدا چالش ها و طولانی بودن مذاکرات را می دانستیم.

کاخ سفید: در مذاکرات برجامی پیشرفت هایی حاصل شده است، ایران ایده بهتری دارد

جن ساکی در نشست خبری روز جمعه خود افزود: نخست آنکه ما از ابتدا هم می دانستیم که مذاکرات برای بازگشت به برجام همراه با چالش و طولانی خواهد بود. با این حال، احساس می کنیم که علامت خوبی است که در چند هفته گذشته تعامل دیپلماتیک غیرمستقیم با ایران داشته ایم.

وی ادامه داد: پیشرفت هایی حاصل شده است و هر دو ایده بهتری داریم که برای حرکت به جلو، ما چه کاری باید انجام دهیم و ایران هم ایده بهتری دارد که چه کاری باید برای پایبندی به تعهداتش انجام دهد.

سخنگوی کاخ سفید افزود: بازگشت به توافق نیازمند آن است که ایران برنامه هسته ای خود را به عقب برگرداند و هر مسیری برای دستیابی به سلاح اتمی را مسدود سازد.

ساکی اظهار کرد: علامت خوب این است که مذاکرات همچنان ادامه دارد و نمی توانم پیش بینی کنم که نتیجه آن چه خواهد شد.

وی با تکرار مواضع وزارت خارجه آمریکا گفت: ما وارد شرایطی نخواهیم شد که آمریکا بیش از آنچه که لازمه برجام درباره کاهش تحریم ها است را انجام دهد و ایران کمتر این کار را بکند.

سخنگوی کاخ سفید افزود: آنچه که ما در حال مذاکره واقعی نسبت به آن هستیم، بازگشت متقابل به پایبندی به برجام است. ما آماده برداشتن تحریم هایی بوده ایم که برای پایبندی به برجام ضروری است، تنها اگر ایران هم آماده باشد که برنامه هسته ای خود را به شرایط برجام بازگرداند.

ساکی تاکید کرد: این دیدگاه ما است که راب مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم به طور محکم این رویکرد را در برداشتن گام های دو طرف در نظر خواهد داشت. این سخن آخر ما در این زمینه است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1648

به "کاخ سفید: در مذاکرات برجامی پیشرفت هایی حاصل شده است، ایران ایده بهتری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: در مذاکرات برجامی پیشرفت هایی حاصل شده است، ایران ایده بهتری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید