چگونه خطر ابتلا به کووید 19 را به حداقل برسانیم؟

به گزارش بهترین مقاله، ویروس نوظهور کرونا و بیماری ناشی از آن، در دسامبر سال 2019 در شهر ووهان کشور چین، شناخته شد.

چگونه خطر ابتلا به کووید 19 را به حداقل برسانیم؟

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، تعداد زیادی از ویروس های کرونا که تا به امروز شناخته شده اند، موجب ابتلا به طیفی از عفونت های دستگاه تنفسی در انسانها می شوند. که از سرماخوردگی تا ابتلا به بیماری های شدیدتری مثل سندروم تنفسی خاورمیانه (مرس-MERS) و سندروم تنفسی حاد (سارس-SARS) متغیر هستند. ویروس کرونایی که به تازگی کشف شده است موجب بیماری عفونی کووید-19 میشود.

اگر به دنبال راه هایی برای پیشگیری از کرونا هستید، پس حتما این مقاله را مطالعه کنید.

دست هایتان را بشویید

قطعا در ماه های اخیر این موضوع را بارها شنیده اید! برای پیشگیری از کرونا حتما به یاد داشته باشید که شستن دست ها می تواند بسیار موثر باشد چرا که ویروس کرونا به شکلی است که به راحتی و تنها با آب و یک ماده شستشو از سطوح مختلف پاک می شود. از آن جا که در طول روز بارها توسط دست هایمان با دیگر اعضای بدنمان مانند دهان، چشم، گوش و … تماس برقرار می کنیم، با تمیز نگه داشتن دست هایمان احتمال ابتلا به ویروس کرونا را در خودمان کاهش خواهیم داد.

همچنین در صورت لزوم دستکش به دست کنید و آن ها را روزانه بشویید یا عوض کنید.

در خانه بمانید

مهم نیست اگر به مهمانی دعوت هستید و یا کار بانکی مهمی دارید که باید انجام دهید. اگر کارتان آنقدر واجب نیست، برای پیشگیری از کرونا سعی کنید که حضور در محل و مکان های عمومی را به حداقل برسانید.

ماسک را از قلم نیاندازید

استفاده از ماسک و نیز رعایت فاصله اجتماعی نقش مهم و پیشگیرانه ای در کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا دارد.

شما می توانید حتی از ماسک هایی که در خانه تهیه می کنید، برای پیشگیری از کرونا استفاده کنید.

زیاد آب بنوشید

یکی از دکترهای معروف چینی که در حال حاضر روی پروژه یافتن درمان کرونا کار می کند، بارها گفته است که آب دشمن اصلی ویروس کرونا است. به این موضوع توجه داشته باشید که ویروس کرونا در بیشتر اوقات در گلوگاه های افراد پنهان می شود و بعد از مدتی وارد شش ها می شود که این موضوع بسیار خطرناک است. اما اگر هر 15 دقیقه یک بار آب آشامیدنی تمیز (یا آب معدنی یا آب جوشانده و سپس خنک شده) مصرف کنید، اگر ویروس کرونا در گلوگاه کمینه کرده باشد، به معده شما منتقل شده و اسید معده شما، کلک ویروس کرونا را می کند!

زندگی سالم داشته باشید

اول اینکه غذای سالم بخورید: غذاهای خارج از خانه میل نکنید و تا حد امکان خودتان طبخ و پخت وعده های غذاییتان را انجام دهید تا بتوانید به خوبی پیشگیری از کرونا را انجام دهید. خصوصا غذاهایی که ممکن است به شما صدمه بزند مانند فست فودها و غذاهای ناسالم!

دوما درست و مناسب بخوابید: درست و به موقع خوابیدن و بیدار شدن باعث می شود که سوخت و ساز بدن ترتیب بهتری به خودش بگیرد و در نهایت سیستم ایمنی بدن قوی تر می شود. اگر خواب درستی نداشته باشید، سیستم ایمنی بدن خود را ضعیف می کنید و بدن خود را نسبت به ویروس کرونا شکننده خواهید کرد و ممکن است مبتلا به این ویروس شوید.

سوما دخانیات ممنوع: یکی از علائم کرونا که تا به امروز ثابت شده، تنگی نفس بیش از حد است که بیماران مبتلا به این بیماری را بسیار آزار می دهد. اگر اهل استعمال دخانیات مانند سیگار یا قلیان هستید، سعی کنید که استعمال این مخدرها را به حداقل برسانید چرا که ممکن است به طرز جدی به خود آسیب برسانید؛ علاوه بر این که سیستم دفاعی بدن خود را ضعیف خواهید کرد، اگر متاسفانه حامل این ویروس در بدن خود باشید به کرونا کمک می کنید که راحت تر جلوی کار دستگاه های تنفسی شما را بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1239

به "چگونه خطر ابتلا به کووید 19 را به حداقل برسانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه خطر ابتلا به کووید 19 را به حداقل برسانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید