پیش بینی ترافیگورا از صعود نفت به 60 دلار

به گزارش بهترین مقاله، غول بازرگانی کالای ترافیگورا انتظار دارد بهبود تقاضا برای نفت پس از واکسیناسیون انبوه جمعیت قیمت هر بشکه نفت را در سال آینده به 55 تا 60 دلار برساند.

پیش بینی ترافیگورا از صعود نفت به 60 دلار

به گزارش خبرنگاران، سعد رحیم، اقتصاددان ارشد ترافیگورا به پایگاه خبری آرگوس گفت: بهبود قوی تقاضا در نقاط بسیاری به خصوص در چین و همچنین در اروپا و ژاپن مشاهده شده است. آمریکا در بعضی از نقاط همچنان ضعف نشان می دهد اما می تواند بهبود قویتری را مشاهده کند. تقاضا در هند آسیب شدیدی دیده اما فرایند بهبود در این کشور هم قوی به نظر می رسد.

تقاضا برای نفت در چین مطمئنا بهبود یافته به طوری که نرخ پالایش در پالایشگاههای نفت این کشور در اکتبر و نوامبر به بالاترین رکورد صعود کرد. تقاضای هند هم با تمایل مردم به استفاده از وسایل نقلیه شخصی به جای وسایل عمومی که تقاضا برای بنزین را بالا برده، احیای قابل ملاحظه ای داشته است. اما در اروپا همچنان کشورهای متعددی برای مهار شیوع کووید 19 مبارزه می نمایند و مقررات قرنطینه در چندین کشور با وجود در راه بودن تعطیلات سال نو اخیرا تشدید شده است.

با این حال اقتصاددان ارشد ترافیگورا با توجه به تدابیر محرک اقتصادی که از سوی دولتهای اروپایی به اجرا درآمده و بسته یاری اقتصادی که در آمریکا تحت مذاکره قرار گرفته است، به آینده کوتاه مدت نفت خوش بین است. سعد رحیم اظهار داشت این شرایط پیش از عرضه گسترده واکسنهای کووید 19 است.

وی عرضه نفت بیشتر از سوی لیبی را کم اهمیت شمرد و گفت: فراوری نفت لیبی به سرعت احیا شد و بنابراین بشکه های بیشتری اضافه نخواهد شد و بازار این حجم نفت را جذب نموده که به معنای احیای تقاضا بوده است. این کشور همزمان با اجرای توافق محدودیت عرضه اوپک، فراوریش را به بیش از 1.2 میلیون بشکه در روز افزایش داده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، با وجود احیای فراوری نفت لیبی، قیمتهای نفت در چند هفته گذشته تحت تاثیر اخبار مثبت از ساخت و عرضه واکسن کووید 19 و امیدواری به تقویت تقاضا و همچنین نشانه های بهبود تقاضا در مصرف نمایندگان بزرگی نظیر چین و هند فرایند افزایشی داشته اند.

قیمت نفت روز پنج شنبه تحت تاثیر آمار رسمی که کاهش ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و همچنین پیشرفت مذاکرات پیرامون بسته یاری اقتصادی جدید در آمریکا، به بالاترین حد در 9 ماه اخیر صعود کرد. بهای معاملات نفت برنت آخرین بار با 34 سنت افزایش، به 51 دلار و 42 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 45 سنت افزایش، 48 دلار و 27 سنت در هر بشکه بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1400

به "پیش بینی ترافیگورا از صعود نفت به 60 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ترافیگورا از صعود نفت به 60 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید