پرونده شهرداران مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد

به گزارش بهترین مقاله، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: با شهرداران مناطق مختلف کرج در خصوص جمع آوری پسماندهای شهری و حفظ بهداشت و سلامت عمومی برخورد شد و پرونده شهرداران متخلف و مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه صالح ارسال شده است.

پرونده شهرداران مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد

به گزارش بهترین مقاله، حاجی رضا شاکرمی در خصوص اهم اقدامات قضایی صورت گرفته در زمینه احقاق حقوق عامه در امسال بیان نمود: در خصوص حفظ و جلوگیری از تصرف اراضی در حریم و بستر رودخانه کرج با مدیر شرکت سهامی آب منطقه ای استان البرز و نماینده حقوقی وی جلسات متعددی برگزار گردید و به وی تذکر داده شد تا با اعزام پیمانکاران آن سازمان با قید فوریت و تسریع نسبت به برطرف مستحدثات غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه اقدام گردد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اعلام نمود: در شش ماه اول امسال با قید فوریت و تسریع و به منظور پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، 35 فقره تخریب با ماده 2 تبصره 4 قانون توزیع عادلانه صورت پذیرفته و همچنین جهت پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و حراست از اراضی واقع شده در حریم و بستر رودخانه، گشت های مشترک توسط سازمان متولی و بخشداری مناطق صورت پذیرفته است.

وی توضیح داد: در شش ماهه اول سال، جهت حفظ محیط زیست و کمربندی شهری شهرستان کرج، بازدید از معادن باغستان غربی و نوید غرب به عمل آمد و نکات لازم به تصدی آن معادن، تذکر داده شد و حتی منجر به پلمب شده است.

شاکرمی اظهار کرد: در خصوص حفظ اکوسیستم محور چالوس - کرج، با پیمانکاران آزاد راه تهران - شمال جلسات متعددی با حضور ادارات متولی امر حفظ محیط زیست و منابع طبیعی برگزار گردید که پس از بیان مسائل توسط ادارات متولی به پیمانکاران آزادراه مذکور موارد لازم در جهت حفظ محیط زیست تذکر داده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اعلام نمود: در خصوص احداث اتوبان تهران - قزوین و تکمیل پروژه بزرگراه شهید همت، نسبت به تخریب موانع و مستحدثات غیر مجاز در منطقه کلاک (دنیا نما) اقدام شد و هم اکنون موانع جهت تکمیل پروژه بزرگراه شهید همت مرتفع شده است.

وی ادامه داد: با برداشت کنندگان غیر مجاز آب در سطح شهر و محور چالوس - کرج نیز برخورد شد و چاه و حفاری های غیر مجاز مسلوب المنفعه و پلمب شده است.

شاکرمی گفت: با شهرداران مناطق مختلف کرج در خصوص جمع آوری پسماندهای شهری و حفظ بهداشت و سلامت عمومی برخورد شد و پرونده شهرداران متخلف و مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه صالح ارسال شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اذعان کرد: جهت حفظ اراضی ملی در محدوده شهرها و حریم شهرها، حفظ کاربری اراضی ادارات متولی اعم از اداره راه، شهرسازی و جهاد کشاورزی تذکرات لازم صادر شد و گشت های میدانی و بازدیدهای میدانی اعزام شده اند.

وی اضافه نمود: در زمینه برطرف تصرف اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان کرج میزان 9 هزار و 256 متر مربع از اراضی ملی در اجرای پنج فقره احکام قضایی آزاد شد و در راستای اجرای تبصره یک ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری و در راستای حفظ حقوق بیت المال و جلوگیری از تضییع حقوق دولتی در سال 97، نسبت به برطرف تصرف از اراضی تصرفی به تعداد چهار فقره جمعا به مساحت هزار و 402 متر مربع اقدام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 90

به "پرونده شهرداران مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده شهرداران مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید