پذیرش بایدن از سوی مقام های ارشد جمهوریخواه به عنوان رئیس جمهور منتخب

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران : تعدادی از سناتورهای ارشد آمریکایی رسما روز دوشنبه جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب پذیرفتند.

پذیرش بایدن از سوی مقام های ارشد جمهوریخواه به عنوان رئیس جمهور منتخب

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، رویترز بیان کرد، پس از تایید رسمی پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 توسط کالج الکترال، تعدادی از سناتورهای ارشد جمهوریخواه نیز وی را به عنوان رئیس جمهور منتخب ایالات متحده به رسمیت شناختند.

بر اساس این گزارش، سناتورهای جمهوریخواه همچنین با ایده ابطال و تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 در کنگره مخالفت نموده اند.

با این حال هنوز تعداد کمی از وفاداران و حامیان ترامپ قصد دارند آخرین کوشش خود را برای به چالش کشیدن نتایج این انتخابات جنجالی انجام دهند. ولی در کل به نظر می رسد تعداد زیادی از جمهوریخواهان آماده هستند تا بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب قبول نمایند و ادعاهای ترامپ درباره پیروزی در انتخابات و وقوع تقلب گسترده را رد خواهند کرد.

جان تون فرد شماره دو جمهوریخواهان در مجلس سنا گفت: نمایندگان این حق را دارند تا آرا الکترال را به چالش بکشند ولی با توجه به اینکه بایدن از مرز 270 رای الکترال عبور نموده است، به نظر من او رئیس جمهور منتخب ایالات متحده است.

یک نامزد ریاست جمهوری برای راهیابی به کاخ سفید به حداقل 270 رای الکترال احتیاج دارد. پس از نشست کالج الکترال معین شد که بایدن پیروز نهایی انتخابات است و 20 ژانویه رسما به قدرت خواهد رسید.

سایر سناتورهای جمهوریخواه که تا به امروز رسما بایدن را به عنوان رئیس جمهور آمریکا به رسمیت شناخته اند شامل لیندسی گراهام متحد نزدیک ترامپ در کارولینای جنوبی، راب پورتمن، روی بلانت فرد شماره 4 مجلس سنا و شیلی مور کاپیتو هستند.

تون در ادامه اضافه نمود: هر کوششی برای ابطال و تغییر نتیجه انتخابات در کنگره احتمالا با حمایت ناچیزی روبرو خواهد شد.

کنگره قرار است 6 ژانویه آرا کالج الکترال را مجددا شمارش کند. جان کورنین سناتور باسابقه جمهوریخواه نیز گفت: به نظر من چنین کوششی برای ابطال و تغییر نتیجه انتخابات از سوی کنگره، یک اشتباه بد خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1417

به "پذیرش بایدن از سوی مقام های ارشد جمهوریخواه به عنوان رئیس جمهور منتخب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش بایدن از سوی مقام های ارشد جمهوریخواه به عنوان رئیس جمهور منتخب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید