انتها نشست کمیسیون مشترک برجام؛ گفتگوهای فنی ادامه دارد

به گزارش بهترین مقاله، نشست کمیسیون مشترک برجام که از ساعتی پیش در گرندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش انتها یافته و قرار شد گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی ادامه یابد.

انتها نشست کمیسیون مشترک برجام؛ گفتگوهای فنی ادامه دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، بر این اساس، نشست های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی جهت رایزنی های فنی در دو حوزه رفع تحریم و مسائل هسته ای آغاز به کار کرده اند، ادامه خواهند یافت. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه های فنی مربوط به رفع تحریم ها و مسائل هسته ای، به کمیسیون مشترک اعلام می شود.

در ابتدای نشست امروز کمیسیون مشترک، عباس عراقچی رییس هیأت ایرانی، ضمن محکوم کردن خرابکاری اخیر در تاسیسات نطنز و گلایه شدید از واکنش ضعیف کشورهای اروپایی به این حادثه، تأکید کرد که اعضای برجام باید یکصدا و بدون ملاحظات سیاسی، این اقدام را که مصداق تروریسم هسته ای و تخطی فاحش از قوانین بین المللی است، محکوم و تقبیح نمایند.

عراقچی تاکید کرد که هیات مذاکره نماینده جمهوری اسلامی به دنبال مذاکرات فرسایشی و اتلاف وقت نیست و تاکید دارد که گفت وگوها در چارچوبی مشخص و در زمانی قابل قبول انجام گیرد.

رییس هیات ایران در خصوص آغاز غنی سازی 60 درصدی در کشورمان شرح داد که این اقدام در چارچوب حقوق ایران ذیل بند 26 و 36 برجام و با هدف رفع برخی نیازهای کشور در حوزه پزشکی انجام گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1605

به "انتها نشست کمیسیون مشترک برجام؛ گفتگوهای فنی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها نشست کمیسیون مشترک برجام؛ گفتگوهای فنی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید