وزیر کشور جدید بولیوی: مورالس را برای بقیه عمرش به زندان می فرستیم

به گزارش بهترین مقاله، وزیر کشور دولت موقت بولیوی با متهم کردن مورالس به تحریک اعتراضات ضد دولتی که به نظرش برابر با تروریسم است، متعهد شد تا رئیس جمهور سابق این کشور را برای باقی عمرش به زندان بیندازد.

وزیر کشور جدید بولیوی: مورالس را برای بقیه عمرش به زندان می فرستیم

آرتورو موریو، وزیر کشور جدید بولیوی در مصاحبه ای با روزنامه گاردین مدعی شد که اوو مورالس، رئیس جمهور سابق این کشور با دستور به پیروانش برای بستن جاده ها که مانع رسیدن سوخت و مواد غذایی به ساکنین شهرهای بولیوی می شد، کوشش ها برای سرکوب این شهرها را رهبری نموده است.

وی مدعی شد نوار صوتی ضبط شده از دستورات مورالس قطعا این جرم را ثابت خواهد نمود.

موریو گفت: من 200 درصد اطمینان دارم که این نوار صوتی واقعی و درست است. این تروریسم و اغتشاش است. ما خواهان اشد مجازات یعنی 30 سال حبس برای مورالس هستیم.

موریو اضافه کرد: هر تروریستی خواه مورالس خواه افراد دیگر باید باقی عمر خود را در زندان بگذراند. فرقی ندارد که شما رئیس جمهور سابق، سفید پوست یا سیاه پوست و یا دهقان باشید. در حقیقت، وقتی شما رئیس جمهور سابق هستید اوضاع بدتر است. یک رئیس جمهور سابق باید دو بار محاکمه گردد چرا که مردم به رئیس جمهورشان اعتماد نموده اند.

این در حالی است که مورالس در جریان مصاحبه با روزنامه گاردین در شهر مکزیکوسیتی، شهری که در آن پناهنده شده، این اتهامات را به عنوان آزار و اذیت رد نموده و تاکید داشت که این اتهامات با هدف جلوگیری از بازگشت وی به بولیوی مطرح شده اند.

با این حال وی از رد واقعی بودن این نوار صوتی امتناع کرد و گفت: با هر کسی که با من تماس می گیرد، صحبت می کنم. گاهی اوقات آنها را نمی شناسم. گاهی اوقات آنها به دنبال هدایت دریافت از من هستند.

موریو که در حال حاضر مسئول امنیت عمومی در بولیوی است یکی از اعضای پیشرو دولت موقت جناح راست بولیوی محسوب می گردد که به دنبال فرار مورالس در 11 نوامبر امسال میلادی زمام امور کشور را برعهده گرفته است.

در حالی که مورالس هزاران مایل با بولیوی فاصله دارد، مقامات جدید این کشور یک کمپین تبلیغاتی را با هدف نابود کردن میراث و شهرت مورالس چپ گرا شروع نموده اند.

موریو ضمن حمله تند به مورالس به عنوان عضوی از گروه چپ گرایان جعلی که چیزی جز قدرت نمی خواهند، مدعی شد که کار مورالس از نظر سیاسی تمام شده است.

وی گفت: من نگران نیستم که هدف دریافت رهبری که همچنان از حمایت عمومی قابل توجهی برخوردار است، باعث ناآرامی های بیشتر گردد. اهمیت نمی دهم که این موضوع چقدر مسائل دیگر را شعله ور کند. در زندگی شما باید ریسک پذیر باشید و آنقدر شجاعت داشته باشید که اوضاع را مرتب کنید.

موریو اضافه کرد: اوو مورالس به طور کامل حرفه سیاسی خود را از دست داده است و دیگر در این کشور در هیچ زمینه ای نمی تواند نامزد گردد. جنایات مورالس آنقدر بد هستند که حتی مکزیک را به خطر انداخته و باعث شده تا مکزیک از مورالس بخواهد این کشور را ترک کند.

وی تصویر به وجود آمده از دولت جدید بولیوی به عنوان گروهی از تحریف کنندگان مسیحیت از جناح راست که علاقه اندکی به اکثریت بومی خود دارند رد کرد.

وی گفت: مادربزرگ من پیراهن های سنتی و بومی بولیوی را به تن می کرد. من سفید پوست هستم. مادرم اهل کرواسی است و مادر پدرم پیراهن های سنتی و بومی بولیوی را به تن می کرد. در نتیجه من چه مسئله ای می توانم با بومیان کشورم داشته باشم؟ بولیوی کشوری متشکل از چند نژاد است. این یک دروغ است که درگیری میان سرخ پوستان و سفیدپوستان بولیوی وجود دارد. این اشتباه است. چنین چیزی هرگز رخ نداده است.،ایسنا

بیشتر بخوانید،رییس جمهوری موقت بولیوی مورالس را نبخشید

09:42 ::

1398،9،3

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 21 دی 1398 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 569

به "وزیر کشور جدید بولیوی: مورالس را برای بقیه عمرش به زندان می فرستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور جدید بولیوی: مورالس را برای بقیه عمرش به زندان می فرستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید