نخست وزیر سابق ایتالیا: سیاسی کردن رفراندوم اشتباه بود

ماتئو رنتزی که پس از شکست در رفراندوم چهارم دسامبر از نخست وزیری ایتالیا استعفا داد، می گوید که سیاسی کردن رفراندوم اشتباه بوده است.

نخست وزیر سابق ایتالیا: سیاسی کردن رفراندوم اشتباه بود

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ونیز همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماتئو رنتزی، نخست وزیر سابق ایتالیا پس از شکست در رفراندوم اصلاح قانون اساسی کشورش از مقام خود استعفا کرد. او یکشنبه در جمع قانونگذاران کشورش اذعان کرد که سیاسی کردن رفراندوم کار اشتباهی بوده است؛ اشتباهی که به قیمت نخست وزیری رنتزی تمام شد.

بسیاری از ناظران به رفراندوم چهارم دسامبر به چشم آزمونی برای سنجش میزان محبوبیت دولت دو سال و نیمه رنتزی می نگریستند؛ رفراندوم اصلاحاتی که مردم ایتالیا آن را قبول نکردند.

ماتئو رنتزی 41 ساله در جمع قانونگذارانی از حزب چپ گرای خود موسوم به حزب دموکراتیک گفت: ما باختیم، کلا باختیم. اشتباه کردم که رفراندوم را سیاسی کردم. انتظار چنین اتفاقی را نداشتم و اشتباه کردم. ما در میان جوان ها خصوصا 30 و 40 ساله ها شکست خوردیم. ما در خانه باختیم و این دردآور است.

دولت پائولو جنتیلونی که جانشین رنتزی شده، چهارشنبه گذشته تایید شد و او قرار است ایتالیا را در انتخابات اوایل 2018 این کشور رهبری کند. با این حال ممکن است انتخابات پارلمانی یکسال زودتر هم برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 بهمن 1398 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 688

به "نخست وزیر سابق ایتالیا: سیاسی کردن رفراندوم اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر سابق ایتالیا: سیاسی کردن رفراندوم اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید