نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می گردد خبرنگاران

به گزارش بهترین مقاله، اولین سهمیه بنزین یارانه در سال 1400 امشب در کارت های سوخت خودروها بدون تغییر نسبت به ماه های گذشته واریز می گردد.

نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می گردد خبرنگاران

گزارش گروه مالی خبرنگاران، فاطمه کاهی با اشاره به اینکه سهمیه بنزین هر ماه در ساعت صفر اولین روز آن ماه در کارت های سوخت شارژ می گردد، ادامه داد: سهمیه بنزین فروردین 1400، امشب در کارت های سوخت واریز خواهد شد.

به گفته کاهی، این سهمیه بدون تغییر نسبت به ماه های گذشته خواهد بود و تغییری نیز در میزان ذخیره بنزین در کارت های سوخت ایجاد نشده است.

وی اضافه نمود: سهمیه بنزین برای خودروهای سواری شخصی بنزینی 60 لیتر، خودروهای سواری شخصی دوگانه سوز 30 لیتر و برای موتورسیکلت ها نیز 25 لیتر در ماه است و می توان در هر کارت سوخت، سهمیه 9 ماه را ذخیره کرد.

به گزارش ایرنا، سهمیه بندی بنزین از آبان سال 1398 شروع شد. اینکار با هدف مدیریت مصرف بنزین و همچنین بهینه سازی آن انجام و در کنار آن توسعه سوخت سی. ان. جی به عنوان سوخت جایگزین مورد توجه نهاده شد.

با توجه به کاهش مصرف بنزین با اجرای سهمیه بندی، فضا برای صادرات بنزین نیز فراهم شد که در شرایط تحریم های سخت نفتی، باعث افزایش درآمدهای ارزی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1575

به "نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید