نحوه دریافت بسته معیشتی 100 هزار تومانی کرونا

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران : بسته معیشتی 100 هزار تومانی نیازی به ثبت نام ندارد، مشمولان توسط وزارت رفاه شناسایی می شوند و بنابر اعلام وزارت رفاه، این بسته در نیمه دوم آذر ماه به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

نحوه دریافت بسته معیشتی 100 هزار تومانی کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران: وام یک میلیون تومانی و بسته معیشتی 100 هزار تومانی به ازای هر یک از اعضای خانواده 2 طرح جدید حمایتی دولت برای دهک های پایین است.

برای دریافت وام یک میلیونی، سرپرستان خانوار تا 11 آذر ماه فرصت دارند کد ملی خود را با سیم کارتی که به نامشان است به 6369 ارسال کنند تا بعد از پالایش اطلاعات از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی این وام به حساب مشمولان (افراد بدون درآمد و شغل ثابت هستند) واریز شود.

اما درخصوص بسته معیشتی 100 هزار تومانی که سوالات زیادی از سوی مخاطبان در این باره وجود دارد باید گفت که نیاز به هیچ ثبت نامی ندارد و وزارت رفاه براساس بانک اطلاعاتی که از معیشت تمام خانوار های ایرانی در دست دارند مشمولان را شناسایی کرده و این بسته معیشتی را به حساب آن ها واریز می کنند.

بنابر اطلاعیه وزارت رفاه در مجموع 29 میلیون و 700 هزار نفر که در دهک های پایین جامعه قرار دارند و شغل و درآمد ثابت ندارند اختصاص می یابد که مشمول دریافت وام یک میلیون تومانی و بسته معیشتی 100 هزار تومانی هستند. کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهاد های عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی مشمول این کمک ها نیستند.

لازم به ذکر است؛ بسته معیشتی 100 هزار تومانی نیازی به ثبت نام ندارد و تمامی افراد که مشمول هستند توسط وزارت رفاه شناسایی می شوند و بنابر اعلام وزارت رفاه، این بسته در نیمه دوم آذر ماه به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1365

به "نحوه دریافت بسته معیشتی 100 هزار تومانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه دریافت بسته معیشتی 100 هزار تومانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید