لزوم حمایت بیمه ای از بیماران دیابتی به ویژه در شرایط حساس کرونایی کشور

به گزارش بهترین مقاله، رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور بر حمایت بیمه ای از بیماران دیابتی تاکید کرد و گفت: متاسفانه بخش زیادی از بیماران دیابتی تحت پوشش بیمه نیستند .

لزوم حمایت بیمه ای از بیماران دیابتی به ویژه در شرایط حساس کرونایی کشور

شکور امیدی در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، با اشاره به اینکه بیش از 10 درصد جمعیت کشور مبتلا به دیابت بوده و برخی هم از بیماری خود بی اطلاع هستند، بیان نمود: مساله ای که این روز ها به ویژه در شرایط شیوع بیماری کرونا برای ما حائز اهمیت است این است که این بیماران تحت پوشش بیمه قرار گیرند و از خدمات مناسبی بهره مند شوند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور ادامه داد: افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند از خدمات این سازمان به ویژه در بیمارستان های دولتی رضایت دارند. فراگیری بیمه در کشور می تواند باعث ایجاد رضایتمندی بیماران به خصوص در بیمارستان های دولتی شود. بیمه سلامت برای بیماران دیابتی به خصوص در روستا ها بسیار ارزشمند است. به همین دلیل از مدیران بیمه سلامت کشور انتظار داریم که برای بیماران دیابتی با شرایط ویژه ای دفترچه صادر شود.

وی بر رفع همپوشانی بیمه ای هم تاکید کرد و گفت: با وجود اقدامات بیمه ها برای رفع همپوشانی بیمه ای، همچنان برخی بیماران از چند دفترچه برخوردار بوده و برخی دیگر از هیچ پوشش بیمه ای برخوردار نیستند که باید این موضوع رفع شود و هر فرد تحت پوشش یک بیمه قرار گیرند.

دکتر امیدی بر پوشش بیمه ای واکسن آنفلوآنزا و پنوموکوک دو واکسن ضروری بیماران دیابتی، لیزر چشم و خدمات دندانپزشکی تاکید کرد و اضافه کرد: زخم پای بیماران دیابتی از دیگر مواردی است که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد چرا که اگر درمان نشود منجر به قطع عضو بیمار می شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشورتاکید کرد: ما همیشه حامی بیمه سلامت بوده و هستیم. انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور است که با 25 سال سابقه در 31 استان نمایندگی دارد. هدف ما در انجمن حمایت از افراد بی بضاعت است لذا امیدواریم در شرایط خاص کشور که بیماران دیابتی نیاز به حمایت دارند، پوشش بیمه ای هم افزایش یابد تا بیماران به ویژه در این شرایط حساس رنج دیگری جز رنج بیماری نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1837

به "لزوم حمایت بیمه ای از بیماران دیابتی به ویژه در شرایط حساس کرونایی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حمایت بیمه ای از بیماران دیابتی به ویژه در شرایط حساس کرونایی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید