قیمت نفت کاهش یافت

به گزارش بهترین مقاله، در میانه نگرانی ها در خصوص مازاد عرضه در بازار و تردید ها در خصوص اینکه آیا واکسن به همه گیری کرونا انتها می دهد یا نه، قیمت نفت به 47.75 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

قیمت نفت کاهش یافت

در بازار آرام تعطیلات روز شکرگزاری در آمریکا و در میانه نگرانی ها در خصوص مازاد عرضه در بازار و تردید ها در خصوص اینکه آیا واکسن به همه گیری کرونا سرانجام می دهد یا نه، قیمت نفت کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 5 سنت کاهش 47.75 دلار فروخته شد. این نفت یک شبه 1.7 درصد از ارزش خود را از دست داد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 74 سنت کاهش 44.97 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا در روز پنج شنبه به علت تعطیلات فروخته نشد.

پس از اینکه شرکت داروسازی آسترازنسا از موفقیت 90 درصدی واکسن خود اطلاع داد و با نتایج مثبت دو واکسن دیگر، امید به مقابله با بدترین همه گیری قرن را تقویت کرد، هر دو شاخص نفتی حدود 6 درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

به گفته منابع مطلع، اوپکی ها و هم پیمانانشان موسوم به اوپک پلاس تمایل دارند تا افزایش فراوری در سال آینده را به تاخیر بیندازند.

اوپک پلاس قرار است از ابتدای ماه ژانویه 2 میلیون بشکه در روز بر میزان فراوری بیفزایند.

همانطور که بسیاری از افراد توصیه ها در خصوص قرنطینه و مسافرت را نادیده می گیرند، افزایش فراوری نفت لیبی بر نگرانی ها در خصوص عرضه بیش از حد در بازار ها می افزاید.

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام نمود نزدیک به 6 میلیون آمریکایی قبل از تعطیلات شکرگذاری از آدینه تا چهارشنبه سفر های هوایی انجام دادند و توصیه های مرکز کنترل بیماری ها برای ماندن در خانه را نادیده گرفتند.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1357

به "قیمت نفت کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید