قطع درختان قدیمی و تاریخی باغ شازده کرمان

به گزارش بهترین مقاله، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، قطع درختان قدیمی و تاریخی باغ شازده کرمان صورت گرفت.

قطع درختان قدیمی و تاریخی باغ شازده کرمان

جهت دریافت خدمات طراحی لنداسکیپ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

درختان باغ شازده کرمان را با تبر کدام دستگاه قطع کردند؟

هشتم خرداد سال جاری، فریدون فعالی از شروع اجرایی کردن طرح شناسنامه دار کردن درختان قدیمی باغ شاهزاده ماهان با هدف آنالیز حفظ و تهیه بانک اطلاعاتی این درختان اطلاع داد، درختانی که براساس تاریخچه خبرها و صحبت هایی که مسئولان این پایگاه جهانی تا کنون داشته اند، به نظر می رسد به تازگی نسبت به سرنوشت آنها حساس شده اند، شاید هم این حساسیت بعد از مطلع شدن از قطع درختان باغ جهانی شازده ایجاد شده که به تازگی فکر ساماندهی و شناسنامه دار کردن شان را نموده اند که دست کم از این به بعد درختی بدون هماهنگی قطع نگردد.

بیشتر بخوانیدباغ شاهزاده کرمان | نگین انگشتری کرمان

امید ابراهیمی، فعال میراث فرهنگی استان کرمان از بازدیدش در دوشنبه 19 خرداد از باغ شازده ماهان می گوید که با قطع تعدادی زیادی از درختان باغ روبرو شد.

او به تنه درختان قطع شده اشاره می نماید که به نظر می رسد تعدادی از آن ها درختان کهن و اصیل هستند و اظهار می نماید: آن درختان حتما می توانستند جز درختان قدیمی این محوطه جهانی باشند که امکان شناسنامه دار کردن شان وجود داشت.

وی با اشاره به احتمال وجود انگل و آسیب هایی که عاملی برای قطع درختان هستند، می گوید: زمان و علت قطع شدن درختان معین نیست، اما اظهارنظرهایی که در طول کمتر از یک ماه گذشته برای ثبت ملی، شناسنامه دار کردن و توجه بیشتر به این درختان توسط متولیان میراثی مطرح می گردد، ذهن ها را نسبت به علت انجام این کار و زمان مطلع شدن میراث فرهنگی از این اقدام، آن هم در یکی از 9 باغ جهانی شده در فهرست میراث جهانی یونسکو حساس تر می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 24 خرداد 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 963

به "قطع درختان قدیمی و تاریخی باغ شازده کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع درختان قدیمی و تاریخی باغ شازده کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید