فاجعه ای دیگر از سیاست مهاجرتی ترامپ؛ گم شدن والدین 545 کودک جدا شده

به گزارش بهترین مقاله، ایسنا نوشت: اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا خاطرنشان کرد، وکلا قادر نیستند والدین 545 کودکی که در مرز مکزیک از یکدیگر جدا شدند را پیدا کنند چون بیشتر این خانواده ها به آمریکای مرکزی برگردانده شدند.

فاجعه ای دیگر از سیاست مهاجرتی ترامپ؛ گم شدن والدین 545 کودک جدا شده

به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، اسناد دادگاه از جانب اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ای سی ال یو) نشان می دهد که آنها تنها با والدین 500 کودک از مجموع 1000 خانواده ای که در سال 2017 در مرز از یکدیگر جدا شدند، تماس گرفتند.

در حالی که 25 مورد از آن والدین شانس بازگشت و دیدار دوباره را یافتند، کمیته فدرال منتخب از سوی دادگاه در جریان یافتن چندین خانواده متوجه شد که این خانواده های جدا شده تصمیم گرفتند که بچه هایشان را با یک عضو خانواده یا یک حامی در آمریکا بگذارند.

معاون پروژه حقوق مهاجران ای سی ال یو گفت، صدها خانواده هنوز پیدا نشده اند. او گفت: مردم می پرسند که چه زمانی تمام این خانواده ها پیدا می شوند و متاسفانه من برای آن پاسخی ندارم. نمی دانم. واقعیت غم انگیز این است که صدها تن از والدین بدون بچه هایشان به آمریکای مرکزی بازگردانده شدند و بچه ها با نزدیکان آشنا یا دور باقی ماندند.

یک گروه میدانی مستقر در مکزیک و آمریکای مرکزی که شخصا برای یافتن خانواده های جدا شده تلاش می کنند، در بیانیه ای گفتند که به یافتن خانواده های آن بچه ها ادامه می دهند.

در بیانیه این گروه آمده است: این یک فرایند سخت و وقت گیر است. در دوران این پاندمی، تیم مدافعان حقوق بشر ما اقدامات ویژه ای برای محافظت از امنیت و ایمنی خود و همچنین والدین و جوامع آنها انجام می دهند.

از آوریل 2017 جف سشنز، دادستان کل وقت آمریکا، اعمال مقرراتی با تحمل صفر درباره مهاجران غیرقانونی در مرزهای این کشور را گفت. طبق این مقررات جدید که دولت ترامپ اجرایی کرد، همه مهاجرانی که به طور غیرقانونی از مرزهای آمریکا عبور می کنند، مجرم محسوب می شوند و تحت پیگرد کیفری قرار می گیرند؛ حتی افرادی که به دنبال پناهندگی در این کشور هستند.

اما ماجرای تازه این بود که چون نگهداری بچه ها در زندان فدرال ممنوع است، آنها را از والدینشان جدا و به مرکزی برای نگهداری از اطفال در دفتر اسکان پناهندگان منتقل می کردند. چندین ماه پس از آن، دولت ترامپ به طور رسمی به سیاست جداسازی بچه ها مهاجرین از والدینشان پایان داد اما کماکان این رویه دیده شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1296

به "فاجعه ای دیگر از سیاست مهاجرتی ترامپ؛ گم شدن والدین 545 کودک جدا شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاجعه ای دیگر از سیاست مهاجرتی ترامپ؛ گم شدن والدین 545 کودک جدا شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید