شیوه نامه ضد کرونایی کنکور اعلام شد ، خود اظهاری داوطلبان کرونایی در سایت سازمان سنجش الزامی است

به گزارش بهترین مقاله، سخنگوی سازمان سنجش با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده بهداشتی برای برگزاری کنکور، گفت: داوطلبانی که از 24 خرداد به بعد به کرونا مبتلا شده اند تا دوشنبه 31 خرداد فرصت دارند برای خوداظهاری به سایت سنجش مراجعه نمایند.

شیوه نامه ضد کرونایی کنکور اعلام شد ، خود اظهاری داوطلبان کرونایی در سایت سازمان سنجش الزامی است

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش در برنامه سعادت آباد رادیو تهران درباره تمهیدات این سازمان در راستای رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی کرونا در روزهای برگزاری کنکور، گفت: کنکور سراسری 1400 دومین آزمون در شرایط کرونایی است. آزمون سال گذشته علیرغم شرایط سخت برای داوطلبان و دستگاه های اجرایی کنکور در سلامت کامل برگزار گردید و وزارت بهداشت و داوطلبان به مسئولان اجرایی نمره قبولی دادند.

وی اضافه نمود: از ابتدای ورود به حوزه امتحانی داوطلبان باید ماسک داشته باشند؛ ضمن اینکه باید فاصله یک متری را هم رعایت نمایند. بازرسی بدنی با راکت انجام می گردد تا تماس بدنی وجود نداشته باشد.

سخنگوی سازمان سنجش بیان داشت: عوامل اجرایی لباس های مخصوص دارند و جایگاه داوطلبان با استاندارد وزارت بهداشت چیده شده است. آزمون در شرایط کامل بهداشتی برگزار می گردد و ضابطین بهداشتی در هنگام برگزاری آزمون به مراکز سرکِشی می نمایند و ضعف های احتمالی را هشدار داده و آن را رفع می نمایند.

زرین آبادی اظهار داشت: با مراکز بهداشتی هر شهر هماهنگ شده یک دستگاه آمبولانس در مجاورت حوزه امتحانی وجود داشته باشد؛ ضمن اینکه همکاران بهداشتی هم در حوزه ها حضور دارند تا در صورت لزوم به داوطلبان یاری نمایند.

وی افزود: افرادی که از 24 خرداد به بیماری کرونا مبتلا شده اند باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش خود اظهاری نموده و بارگذاری مدارک اثبات نماینده بیماری خود را انجام دهند تا آزمون برای آنها به صورت جداگانه و یا حتی در بیمارستان انجام گردد. فرصت برای خود اظهاری تا انتها روز دوشنبه 31 خرداد در نظر گرفته شده است.

سخنگوی سازمان سنجش تاکید نمود: داوطلبان حتما باید از بدو ورود تا انتها امتحان از ماسک استفاده نمایند و راه دیگری وجود ندارد؛ چون دستور وزارت بهداشت است. کنکور بزرگترین امتحان سراسری است و شرایط برگزاری آنلاین آن از جهات مختلف به ویژه ایمن و سالم بودن و وجود زیرساختی مناسب آن وجود ندارد.

زرین آبادی در پاسخ به این پرسش که آیا در آینده نزدیک کنکور حذف می گردد یا خیر؟، گفت: تصمیمات جدید برای برگزاری کنکور در مراجعی مثل مجلس شورای اسلامی و شورای عالی فرهنگی در دست آنالیز است و هرگونه تغییر شرایط حداقل یکسال قبل به داوطلبان اعلام می گردد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1694

به "شیوه نامه ضد کرونایی کنکور اعلام شد ، خود اظهاری داوطلبان کرونایی در سایت سازمان سنجش الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نامه ضد کرونایی کنکور اعلام شد ، خود اظهاری داوطلبان کرونایی در سایت سازمان سنجش الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید