شهرداری بدون استعلام از میراث مجوز تخریب خانه پدری احمد محمود را صادر کرد

به گزارش بهترین مقاله، حمدرضا حسینی بروجنی، معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان اظهار کرد: میراث فرهنگی در زمینه حفظ و نگهداری این بنا طی مذاکرات و مکاتبات متعدد با معاونت فرهنگی شهرداری و مالکان پیشنهاد و تغییر کاربری آن به عنوان خانه مشاهیر و یا خانه فرهنگ را داده بود که متاسفانه به دلیل کج سلیقگی، این امر محقق نشد و خانه پدری احمد محمود، این نویسنده همواره زنده، تخریب شد.

شهرداری بدون استعلام از میراث مجوز تخریب خانه پدری احمد محمود را صادر کرد

وی بیان نمود: به رغم این که این خانه فاقد ویژگی های تاریخی و معماری بوده ولی میراث فرهنگی به واسطه صندلی احمد محمود و تاثیرگذاری این نویسنده بر ادبیات معاصر درصدد حفظ و نگهداری این مکان رویداد برآمد.

حسینی بروجنی اعلام نمود: واقع شدن این ملک در محدوده بافت تاریخی اهواز مشمول قوانین و مقررات و ضوابط حاکم بر بافت های تاریخی بود اما بدون هماهنگی و اخذ استعلام از اداره کل میراث فرهنگی مجوز تخریب آن از سوی شهرداری صادر شد. این در حالی است که مجوز تخریب بدون اخذ استعلام از اداره کل میراث فرهنگی، خلاف قوانین و مقرارت حاکم بر بافت های تاریخی بوده و حق و حقوق میراث فرهنگی در این زمینه محفوظ است.

ایسنا نوشت، به گفته معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، خانه پدری احمد اعطا معروف به احمد محمود، نویسنده چیره دست معاصر، واقع در بافت تاریخی اهواز از بناهای ساخته شده در دوره پهلوی بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1512

به "شهرداری بدون استعلام از میراث مجوز تخریب خانه پدری احمد محمود را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری بدون استعلام از میراث مجوز تخریب خانه پدری احمد محمود را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید