شناسایی گونه جدید کرونا در انگلیس

به گزارش بهترین مقاله، منابع خبری انگلیس از شناسایی گونه جدید کرونا در این کشور خبر می دهند که تا به امروز سه بار جهش یافته و 49 نفر را مبتلا و مردم را به شدت نگران کرده است.

شناسایی گونه جدید کرونا در انگلیس

به گزارش ایرنا از نشریه دیلی میل، این گونه که برخی به آن کرونای سه سر لقب داده اند اولین بار در یورکشایر و هامبر انگلیس با ترکیب عجیبی از ژن ها شناسایی و موجب نگرانی مقام های این کشور شده است.

هنوز اطلاعات دقیقی درباره قدرت انتقال پذیری و مقاومت آن در برابر واکسن های موجود در اختیار نیست. با این حال مقام های انگلیس نگرانند که این مساله در کنار گسترش افسارگسیخته گونه هندی کرونا و افزایش شاخص شیوع این ویروس در کشور، مسائل بهداشتی را بیشتر کند.

گروه مشاوران علمی برای شرایط اضطراری انگلیس موسوم به سیج دیروز (جمعه) بیان نمود که شاخص شیوع کرونا (نرخ شیوع یا بازتولید/ R) بین 0.9 تا 1.1 نوسان بوده است. این در حالی است که هفته گذشته شاخص شیوع به پایین ترین حد یعنی 0.8 رسیده بود. این شاخص بیانگر آن است که یک فرد مبتلا به کرونا، این بیماری را به چه تعداد فرد دیگر منتقل می کند.

بر اساس این گزارش، سازمان بهداشت عمومی انگلیس سرگرم تحقیق درباره ابعاد گونه جدید است که VUI-21MAY-01 یا AV.1 نام گذاری شده است. دکتر کوین اسمیت از این نهاد علمی انگلیس ادعا کرده که نیازی به نگرانی مردم نیست. همچنین گرگ فل مدیر دفتر بهداشت عمومی انگلیس در منطقه شفیلد گفته که هنوز مدارکی وجود ندارد که گونه جدید نسبت به سایر انوع این ویروس عفونی تر یا دربرابر واکسن های موجود مقاوم است.

با این حال این گونه جدید از دیروز به فهرست بیماری های نگران کننده دولت انگلیس اضافه شده و دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرده که تحقیقات درباره آن از سوی کارشناسان جریان دارد. یک سخنگوی بوریس جانسون درباره تاثیر این تحول بر گام آخر دولت انگلیس و پایان محدودیت های کرونایی که موعد آن برای 21 ژوئن معین شده اظهار نظری نکرد و گفت که این یک ماه به دولت فرصت می دهد تا اوضاع را به دقت زیر نظر داشته و بر اساس شواهد تصمیم گیری کند.

بیشتر محدودیت های کرونایی که از 16 دی ماه سال گذشته در پی شیوع افسارگسیخته کرونا اعمال شد، تا به امروز رفع شده و تنها یک گام تا بازگشت اوضاع به شرایط عادی باقی مانده است. طبق نقشه راه دولت انگلیس، عمده محدودیت های کرونایی از 21 ژوئن رفع خواهد شد. این درحالیست که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس جمعه گذشته در نشست خبری دولت درباره احتمال تعویق آخرین گام محدودیت های کرونا هشدار داد و گفت که شاید دولت مجبور شود تصمیم های سختی را در این زمینه اتخاذ کند. او بر همین اساس اصرار دارد که مردم با دریافت واکسن کرونا، سهم خود را در مهار این ویروس ایفا کنند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت انگلیس تا به امروز 37 میلیون و 518 هزار و 614 نفر در این کشور واکسینه شده اند که از این تعداد 21 میلیون و 659 هزار و 783 نفر هر دو دوز را دریافت کرده اند. بر اساس فراخوان دولت انگلیس اکنون افراد بالای سن 33 سال می توانند برای دریافت واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

این درحالیست که از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز 4 میلیون و 457 هزار و 923 نفر در انگلیس به این ویروس مبتلا و 127 هزار و 710 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1700

به "شناسایی گونه جدید کرونا در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی گونه جدید کرونا در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید