سازمان ملل: برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی ادامه دارد

به گزارش بهترین مقاله، هیئت کارشناسان سازمان ملل متحد در گزارشی که پنجشنبه منتشر شد اظهار داشت کره شمالی کماکان به توسعه برنامه موشک های بالستیک خود ادامه می دهد.

سازمان ملل: برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل بهترین مقاله، هیئت کارشناسان سازمان ملل متحد در گزارشی که پنجشنبه منتشر شده آورده است کره شمالی کماکان به توسعه برنامه موشک های بالستیک خود ادامه می دهد.

کارشناسان سازمان ملل متحد مدعی شده اند برنامه موشکی کره شمالی برای توسعه موشک های قاره پیما طراحی شده است. این ارزیابی در گزارشی که کارشناسان برای ارائه به کمیته ناظر بر اجرای تحریم های کره شمالی تدوین نموده اند مطرح شده است. در این گزارش عنوان شده که برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی نیز به صورت بی وقفه ادامه دارند.

این گزارش، بازه زمانی بین 2 فوریه تا 2 سپتامبر را شامل می گردد و در شرایطی ارائه شده که مذاکرات آمریکا و کره شمالی برای متوقف کردن برنامه تسلیحات اتمی کره شمالی بی نتیجه مانده است.

این کارشناسان به خصوص اهمیت آزمایش های اخیر موشکی کره شمالی را که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا کوشش نموده آنها را کم اهمیت جلوه دهد، خاطرنشان ساخته اند.

گزارش سازمان ملل خاطرنشان می دهد طبقه جدید موشک های شلیک شده توسط کره شمالی در روزهای 4 و 9 مه و دو موشکی که کره شمالی روز 24 جولای شلیک کرد، نشان دهنده تسلط کره شمالی بر بخش های اصلی موشک های بالیستیک است.

کارشناسان سازمان ملل همچنین اذعان نموده اند برنامه هسته ای کره شمالی علی رغم آزمایش های هسته ای و بسته شدن سایت آزمایش هسته ای این کشور کماکان ادامه دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 295

به "سازمان ملل: برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید