زنگنه: عربستان می خواهد وانمود کند امنیت انرژی در جهان به خطر افتاده ، حادثه آرامکو کوچک تر از آن بود که بزرگ نمایی شد

به گزارش بهترین مقاله، وزیر نفت در بدو ورود به مسکو گفت: من هیچ وقت باور نکردم که نصف نفت عربستان از تولید خارج شده است؛ حادثه آرامکو یک بزرگ نمایی سیاسی بود و برای آن انجام شد که نشان دهند که امنیت انرژی دنیا دارد به خطر می افتد.

زنگنه: عربستان می خواهد وانمود کند امنیت انرژی در جهان به خطر افتاده ، حادثه آرامکو کوچک تر از آن بود که بزرگ نمایی شد

به گزارش گروه اقتصادی بهترین مقاله، وزیر نفت صبح امروز برای شرکت در نشست مجمع کشور های صادر کننده گاز، اجلاس بین المللی هفته انرژی روسیه و دیدار با مقامات شرکت کننده در آن وارد روسیه شد.

بیژن زنگنه در بدو ورود به مسکو، در مصاحبه ای با بیان اینکه اکنون شرایط بازار نفت عادی شده است، گفت: من هیچ وقت باور نکردم که نصف نفت عربستان از تولید خارج شده است.

وی اضافه کرد: حادثه آرامکو یک بزرگ نمایی سیاسی بود و برای آن انجام شد که نشان دهند که امنیت انرژی دنیا دارد به خطر می افتد.

وزیر نفت ایران شرح داد: این حادثه از نظر ابعاد، کوچک تر از آن بود که بزرگ نمایی شد و اکنون نیز شاهد این هستیم که در یک هفته اخیر، مداوم قیمت نفت کاهش پیدا کرد و 5 یا 6 دلاری که ناشی از این حادثه به قیمت نفت اضافه شد، تمام آثارش از بین رفت و قیمت بهترین شاخص است که نشان می دهد وضعیت بازار عادی است.

زنگنه در پاسخ به اینکه اگر وزیر نفت عربستان در روسیه حضور یابد شما با وی دیدار می کنید، یا خیر؟ ، گفت: ما هیچ وقت مسئله ای با عربستان نداشتیم، از طرف ما هیچ وقت مسئله ای نبوده، آن ها با ما مشکل داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 402

به "زنگنه: عربستان می خواهد وانمود کند امنیت انرژی در جهان به خطر افتاده ، حادثه آرامکو کوچک تر از آن بود که بزرگ نمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگنه: عربستان می خواهد وانمود کند امنیت انرژی در جهان به خطر افتاده ، حادثه آرامکو کوچک تر از آن بود که بزرگ نمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید