رویکرد ستاره محور برادوی در پساکرونا ، بازگشت داستین هافمن و دیگر بزرگان به صحنه تئاتر

به گزارش بهترین مقاله، داستین هافمن در سال 2021 با نمایشنامه شهر ما نوشته تورنتون وایلدر به کارگردانی بارتلت شر، پس از 22 سال به صحنه تئاتر باز می شود.

رویکرد ستاره محور برادوی در پساکرونا ، بازگشت داستین هافمن و دیگر بزرگان به صحنه تئاتر

به گزارش بهترین مقاله آنلای به نقل از هنرآنلاین، در حالی که برادوی به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا، اجرای نمایش های خود را تا سال 2021 به تعویق انداخته، اما تهیه نمایندگان عظیم برادوی همچون اسکات رودین برنامه های مفصلی را برای اجرا در سال 2021 تدارک دیده اند تا بتواند در دوران پساکرونا، شرایط احیای صنعت تئاتر در برادوی را به روزهای باشکوه آن بازگردانند.

  • چراغ تئاتر برادوی تا آخر 2020 خاموش شد

در جدیدترین خبری که از فعالیت های برادوی منتشر شده است، بازگشت دوباره داستین هافمن به صحنه، پس از دوری 22 ساله این بازیگر عظیم تئاتر و سینما دنیا است.

اسکات رودین (Scott Rudin) تهیه نماینده عظیم تئاتر برادوی که دریافت 17 جایزه تونی را در کارنامه خود دارد؛ میخواهد برای سال 2021 نمایشنامه شهر ما نوشته تورنتون وایلدر را به کارگردانی بارتلت شر (Bartlett Sher) و با بازی داسیتن هافمن روی صحنه آورد.

قرار است هافمن 83 ساله در این نمایشنامه در نقش مدیر صحنه بازی کند. نقش مدیر صحنه در این درام کلاسیک وایلدر، راوی یک جریان زمانی است که آداب و رسوم مردم و پایداری محیط طبیعی اطراف آنها را آنالیز می نماید. این اثر بر سرعت زمان و زندگی در حال گذر تاکید دارد؛ زندگی هایی که تحت تاثیر زیاد زمان قرار دارند. شخصیت مدیر صحنه در این نمایشنامه اغلب بر روی این مساله تاکید می نماید که برای افراد این نمایشنامه، زمان خیلی سریع می گذرد. وایلدر با مطرح کردن این حقیقت که انسان ها فاقد این قدرت هستند که بتوانند از زمان پیشی بگیرند، به بحث درباره این موضوع می پردازد که آیا انسان ها واقعا ماهیت با ارزش زمان و گذر آن را درک می نمایند.

هافمن در حالی قرار است در نقش مدیر صحنه نمایشنامه شهر ما روی صحنه رود که آخرین بار در سال 1989 در نمایش تاجر ونیزی شکسپیر و در نقش شایلاک بازی کرد و در همان سال نامزد جایزه تونی شد. هافمن پیش از آن نیز در سال 1984 در نمایشنامه مرگ فروشنده اثر آرتور میلر در نقش ویلی لومان بازی نموده بود که تحسین همگان را برانگیخت و درست یک سال بعد در اقتباس تلویزیونی از این نمایش که توسط فولکر شلوندورف (Volker Schlöndorff) انجام شد، بازی کرد و برنده جایزه امی شد.

داستین هافمن در نقش شایلاک در نمایش تاجر ونیزی

اما ضلع سوم این نمایش عظیم، کارگردان آن، بارتلت شر است که سال گذشته با اجرای اقتباسی از رمان کشتن مرغ مقلد هارپر لی برای نهمین بار نامزد جایزه تونی شد. شر 60 ساله که از او به عنوان یکی از اصلی ترین کارگردانان تئاتر موزیکال دنیا یاد می نمایند سال 2008 برای کارگردانی نمایش موزیکال اقیانوس آرام جنوبی برنده جایزه تونی شد.

لازم به یادآوری است، نمایشنامه شهر ما آخرین بار در سال 2002 با بازی پل نیومن در نقش مدیر صحنه در برادوی اجرا شده است و حالا داستین هافمن قرار است این نقش را دوباره زنده کند.

  • برادوی در دوران پساکرونا

اما نمایش شهر ما تنها نمایشنامه عظیمی نیست که قرار است، پس از دوران کرونا در سال 2021 روی صحنه رود، زیرا نمایش هایی که قرار بودند در سال 2020 صنعت تئاتر در آمریکا را به چرخش درآورند، با لغو اجراهای خود، برای سال آینده آماده می شوند.

یکی از این آثار نمایش موزیکال مرد موسیقی با بازی هیو جکمن بازیگر شناخته شده استرالیایی است که قرار بود روز پانزدهم اکتبر (24 مهر) اجرای خود را در برادوی شروع کند که به دلیل شیوع کرونا تا ماه می 2021 (اردیبهشت 1400) به تعویق افتاده است.

مرد موسیقی نیز توسط اسکات رودین تهیه شده و جری زاکس (Jerry Zaks) آن را کارگردانی می نماید. ساتون فوستر (Sutton Foster) بازیگر برنده دو جایزه تونی نیز در این نمایش حضور خواهد داشت.

همچنین دو نمایش دیگر که اجراهای خود را به بهار سال 2021 منتقل کردند، نمایشنامه کمدی دقیقه ها تریسی لتس (Tracy Letts) است که قرار بود از 15 مارس 2020 (اسفند سال گذشته) در برادوی روی صحنه رود که اجرای آن هم به بهار 2021 منتقل شد. تریسی لتس، نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان که با نمایشنامه آگوست: اوسیج کانتی به شهرت رسید و جایزه پولیتزر دریافت کرد، قرار است در این کمدی نیز بازی کند.

اجرای نمایشنامه بوفالوی آمریکایی نوشته دیوید ممت با کارگردانی نیل پپه (Neil Pepe) بازیگر شناخته شده هالیوود نیز که قرار بود در تاریخ 14 آوریل (26 فروردین) سال جاری در برادوی به صحنه رود نیز به بهار سال آینده موکول شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1110

به "رویکرد ستاره محور برادوی در پساکرونا ، بازگشت داستین هافمن و دیگر بزرگان به صحنه تئاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد ستاره محور برادوی در پساکرونا ، بازگشت داستین هافمن و دیگر بزرگان به صحنه تئاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید