رهبر کره شمالی متعهد به تقویت زرادخانه هسته ای کشورش شد

به گزارش بهترین مقاله، خبرگزاری رسمی کره شمالی روز چهارشنبه گزارش داد کیم جونگ اون رهبر این کشور در سخنرانی اختتامیه کنگره حزب حاکم متعهد شده است ظرفیت های نظامی و زرادخانه هسته ای کشورش را تقویت کند.

رهبر کره شمالی متعهد به تقویت زرادخانه هسته ای کشورش شد

به گزارش ایرنا از کی سی ان ای خبرگزاری مرکزی کره شاقتصادی، اظهارات کیم روز سه شنبه در روز پایانی کنگره هشت روزه حزب حاکم که از 15 دی برای اولین بار بعد از 5 سال برگزار شد، بیان شده است.

این خبرگزاری همچنین گفت که کره شاقتصادی روز یکشنبه جلسه ای در مجلس قانونگذاری کشور به منظور تصویب قوانین مربوط به استراتژی جدید 5 ساله توسعه اقتصادی ملی تشکیل می دهد. توجه کارشناسان به این موضوع متمرکز شده است که آیا کیم مقام خود را به عنوان رهبر ملی از رئیس کمیسیون امور خارجه به رئیس جمهوری تغییر می دهد، عنوانی که آخرین بار توسط کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شاقتصادی و پدربزرگ وی اعلام شد.

یکشنبه هفته جاری کیم جونگ اون رهبر این کشور در ششمین روز کنگره حزب کارگران کره شاقتصادی که در پیونگ یانگ برگزار شد به عنوان دبیرکل حزب حاکم کشور انتخاب شد. کیم پیش از این انتخاب هم رئیس حزب کارگران بود و این انتخاب بیشتر یک تغییر نمادین بود که با هدف تقویت هرچه بیشتر قدرت وی صورت گرفت.

کیم جونگ اون 36 ساله از سال 2011 میلادی قدرت را در کره شاقتصادی در دست دارد. او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شاقتصادی، فرمانده معظم ارتش خلق کره و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است.

کیم همچنین در ژوئیه 2012 میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. وی در سال 2011 در زمانِ به قدرت رسیدن با 27 سال سن، جوان ترین رئیس کشور در جهان بود.

اگرچه کره شاقتصادی پیش بینی کره جنوبی مبنی بر احتمال برگزاری رژه نظامی از سوی پیونگ یانگ به مناسبت برگزاری کنگره را نادرست خوانده است، اما رسانه های کره جنوبی مدعی هستند حدس ها مبنی بر اینکه کره شاقتصادی نخستین رژه نظامی را پیش از مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده برگزار کند، افزایش یافته است؛ به ویژه اینکه کیم در جریان این کنگره، نگرشی تقابلی با ایالات متحده نشان داد و واشنگتن را اصلی ترین دشمن پیونگ یانگ توصیف کرد.

رهبر کره شاقتصادی گفته بود هرکسی در امریکا به قدرت برسد برای پیونگ یانگ فرقی ندارد، زیرا همه آنها سیاست خصمانه ای علیه کره شاقتصادی دارند.

کیم با این حال در سخنرانی اختتامیه کنگره گفت: توانایی های دفاعی قوی دولت هرگز جلوی دیپلماسی را نمی گیرد، بلکه به عنوان وسیله ای عالی است که به سمت جهت گیری صحیح پیش می رود و موفقیت آن را تضمین می کند.

هدف از این کنگره، اعلام سیاست های دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی رهبر کره شاقتصادی در 5 سال آینده و اتخاذ تصمیمات مهمی شخصی است.

کنگره قبلی حزب کارگران کره شاقتصادی برای اولین بار در 36 سال پیش به مدت چهار روز از 6 مه 2016 برگزار شد. پس از آخرین کنگره، کیم سرعت تولید سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک از جمله موشک هایی که می توانند به سرزمین اصلی ایالات متحده برسند را تسریع کرد. او در نوامبر 2017 تکمیل یک نیروی هسته ای دولتی را بیان نمود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1450

به "رهبر کره شمالی متعهد به تقویت زرادخانه هسته ای کشورش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر کره شمالی متعهد به تقویت زرادخانه هسته ای کشورش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید