دانشجویان ایرانی مقیم چین با هواپیمای اختصاصی و با سیستم قرنطینه وارد کشور می شوند

به گزارش بهترین مقاله، معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت گفت: دانشجویان ایرانی مقیم چین، با یک فروند هواپیمای اختصاصی و طبق پروتکل های بهداشتی و سیستم قرنطینه از چین وارد کشور می شوند.

دانشجویان ایرانی مقیم چین با هواپیمای اختصاصی و با سیستم قرنطینه وارد کشور می شوند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه اجتماعی بهترین مقاله، سیماسادات لاری در حاشیه مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های امام راحل گفتگویی اظهار کرد: تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس کرونا پیش بینی شده و اگر به هر طریقی این ویروس وارد کشور گردد؛ وزارت بهداشت آمادگی مهار و کنترل آن را دارد.

وی در رابطه با برگشت دانشجویان کشورمان از چین گفت: دو روز پیش یک فروند هواپیمای شرکت ماهان به همراه تیم پزشکی برای بازگرداندن دانشجویان، به چین اعزام شده که این دانشجویان طبق پروتکل های بهداشتی به کشور منتقل و فرایند های قرنطینه و سایر تدابیر در خصوص آن ها اجرا می گردد.

معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت گفت: دانشجویان ایرانی با یک فروند هواپیمای اختصاصی و طبق پروتکل های بهداشتی و سیستم قرنطینه از چین وارد کشور می شوند.

لاری با بیان اینکه تمام تدابیر پیشگیرانه درمورد دانشجویان اجرا می گردد، اضافه نمود: امکانات لازم برای بازگرداندن تمام دانشجویان از چین میسر است، مگر اینکه دانشجویی خودش به هر دلیلی تمایل به بازگشت نداشته باشد.

وی با بیان اینکه با تصویب هیئت دولت تمام پرواز های چین به ایران کنسل شده است، ادامه داد: مردم باید با حفظ آرامش نکات ایمنی را رعایت نمایند و استرس نداشته باشند، زیرا افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند در معرض این ویروس قرار دارند و استرس هم می تواند زمینه ای برای کاهش سیستم ایمنی باشد.

لاری در ادامه با اشاره به بعضی از مسائل حوزه دانشجویی این وزارتخانه توضیح داد: با نگاه ویژه وزیر بهداشت به این حوزه، در بخش فرهنگی دانشجویی رشد 15 درصدی داشتیم و 150 میلیارد تومان در بخش غذا تخصیص داده شد که یاری خوبی برای حل مسائل رفاهی دانشجویان بود.

معاون وزارت بهداشت ادامه داد: تمام کوشش خود را به کار می گیریم تا همه غفلت هایی که در امور رفاهی، خوابگاهی، ورزشی و سایر امور دانشجویان وجود داشت جبران کنیم و به همین دلیل برنامه های خوبی در دانشگاه ها برای بهسازی مساجد، گسترش فضای ورزشی و صنعتی کردن سلف سرویس ها داریم.

وی در رابطه با پروژه خوابگاه های در حال ساخت دانشگاه های علوم پزشکی نیز گفت: در خصوص خوابگاه های نیمه کاره ای که بالای 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تفاهم نامه ای با دو بانک منعقد شده که طی تسهیلات اعطایی که صندوق رفاه نیز در سود آن مشارکت خواهد داشت، بتوانیم این پروژه های خوابگاهی را به خاتمه برسانیم.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 658

به "دانشجویان ایرانی مقیم چین با هواپیمای اختصاصی و با سیستم قرنطینه وارد کشور می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان ایرانی مقیم چین با هواپیمای اختصاصی و با سیستم قرنطینه وارد کشور می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید