خبرنگاران انتقاد چین از دروغ پردازی های مقامات وزارت خارجه آمریکا

به گزارش بهترین مقاله، تهران- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به دروغ پردازی های مکرر مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام نمود که این دروغ ها در نهایت به زباله دان تاریخ انداخته خواهد شد.

خبرنگاران انتقاد چین از دروغ پردازی های مقامات وزارت خارجه آمریکا

به گزارش خبرنگاران از گلوبال تایمز، دفتر سیاست گذاری وزارت خارجه آمریکا چندی پیش سندی تحت عنوان عناصر عمده چالش چین را منتشر نموده و در آن بر انجام 10 وظیفه آمریکا برای مقابله با رستاخیز چین تاکید شده است.

جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه در نشست خبری روزانه در پکن اضافه نمود: این سند نمونه دیگری از مجموعه دروغ های مقامات وزارت خارجه آمریکا علیه چین است و چین هراسی، اضطراب و روان ناسالم آن ها را نشان داده است.

او گفت: قصد مغرضانه آن ها برای ازسرگیری دوباره جنگ سرد مورد مخالفت مردم چین و صلح دوستان دنیا است و با شکست رو به رو خواهد شد و در نهایت به زباله دان تاریخ انداخته خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه در واکنش به گزارش صندوق بین المللی پول در خصوص رشد مالی چین گفت: تثبیت و احیای اقتصاد چین بدون شک خبر خوبی برای اقتصاد دنیای است که انگیزه جدیدی برای احیای اقتصاد دنیا ایجاد می نماید.

براساس گزارش ها، صندوق بین المللی پول اخیرا پیش بینی کرد که در سال 2020 در میان 50 جامعه عظیم و برتر اقتصاد دنیا، تنها 4 جامعه مالی از جمله چین به رشد فراوری ناخالص داخلی مثبت می رسند. در سال 2024، فراوری ناخالص داخلی سرانه چین بار دیگر دو برابر می گردد.

جائو لی جیان در این مورد گفت که این موضوع به طور کامل نشان می دهد، جامعه دنیای به چشم انداز توسعه مالی چین خوش بین است و دستاوردهای کشور در توسعه مالی و اجتماعی را تایید می نماید.

این مقام وزارت خارجه چین در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به بیانیه ائتلاف پنج چشم در خصوص اخراج چهار قانون گذار مخالف از مجلس هنگ کنگ اظهار کرد: مهم نیست آنها چند چشم دارند، در صورتی که جرات نمایند به حق حاکمیت و توسعه چین لطمه بزنند، باید مراقب چشم هایشان باشند که کور نگردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1342

به "خبرنگاران انتقاد چین از دروغ پردازی های مقامات وزارت خارجه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتقاد چین از دروغ پردازی های مقامات وزارت خارجه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید