حمله موشکی یمن بخش توزیع سوخت آرامکو را از کار انداخت

به گزارش بهترین مقاله، یک مقام مسئول در شرکت آرامکو فاش کرد که بر اثر حمله موشکی روز گذشته نیرو های مسلح یمن به ایستگاه توزیع فرآورده های نفتی آرامکو، یکی از مخازن این ایستگاه آسیب دید و از کار افتاد.

حمله موشکی یمن بخش توزیع سوخت آرامکو را از کار انداخت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه به نقل از یک مقام مسئول در شرکت آرامکو که نام آن ذکر نشده، افرود: این ایستگاه دارای 13 مخزن است که یکی از آن ها مورد اصابت یک فروند موشک نهاده شد و آسیب دید.

وی با اشاره به اینکه موشک به سقف این مخزن اصابت نموده است، اضافه کرد: در پی این حادثه تنها 10 درصد از سوخت آن از بین رفت.

وی از ایستگاه توزیع فرآورده های نفتی به عنوان تاسیسات حیاتی آرامکو نام برد که روزانه بیش از 120 هزار بشکه فرآورده های نفتی را در جده، مکه و منطقه الباحه توزیع می نماید.

این مقام مسئول در شرکت آرامکو عربستان سعودی با اشاره به اینکه آتش سوزی ناشی از این حمله در حدود 40 دقیقه به طول انجامید، اضافه کرد: در این حمله به هیچ یک از کارکنان آسیبی وارد نشد.

به گفته وی این موشک از بالا به مخزن ذخیره اصابت نموده و باعث آسیب دیدگی شدید و ایجاد شکافی به عرض حدود 2 متر در سقف مخزن شده است.

یگان موشکی ارتش یمن بامداد دیروز (دوشنبه) پیروز شد با استفاده از یک فروند موشک بالدار قدس 2 پایانه توزیع فرآورده های نفتی شرکت آرامکو که شاهرگ حیاتی اقتصاد عربستان به شمار می آید را در حومه بندر جده هدف قرار دهد.

مقامات عربستان پس از چند ساعت سکوت، شب گذشته اصابت موشک به تاسیسات ایستگاه توزیع فرآورده های نفتی شرکت آرامکو در جده را تایید کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1356

به "حمله موشکی یمن بخش توزیع سوخت آرامکو را از کار انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله موشکی یمن بخش توزیع سوخت آرامکو را از کار انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید