جزئیات طرح شکایت از سامانه های دارای نماد الکترونیکی

به گزارش بهترین مقاله، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: یکی از مشکلاتی که در گذشته وجود داشت، این بود که امکان شکایت از سایت ها وجود نداشت که این مشکل برطرف شد.

جزئیات طرح شکایت از سامانه های دارای نماد الکترونیکی

علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در گفت وگو با خبرنگار ، درباره طرح شکایت از سامانه های دارای نماد الکترونیکی، گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سایت هایی که صلاحیت کار در فضای مجازی را دارند نماد اعتماد الکترونیکی اعطا می نماید که این نماد باعث می گردد فرد با اعتماد و اطمینان اقدام به خرید اینترنتی کند.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بیان نمود: یکی از مشکلاتی که در گذشته وجود داشت، این بود که امکان شکایت از سایت ها وجود نداشت و از این رو سوء استفاده زیادی در این نوع کسب و کار رخ می داد اما اکنون امکان ثبت شکایت در سایت نماد وجود دارد و افراد می توانند به راحتی طرح شکایت نمایند.

رهبری درباره طرح شکایت مستقیم از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیکی، اضافه کرد: اینکه بتوان مستقیم از سایت هایی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند شکایت کرد هم اکنون طراحی نشده است و به دلایل زیادی نمی توان ثبت شکایت را مستقیم انجام داد اما سعی می کنیم این موضوع را طراحی کنیم که برای سایتی که نماد اعتماد دارد هم امکان ثبت شکایت وجود داشته باشد و از همانجا بتوان شکایت را آنالیز کرد.

او با اشاره به طرح رتبه بندی نماد اعتماد الکترونیکی به سایت ها، بیان نمود: رتبه بندی ها 3 محور دارند که شامل محور سوابق عملکرد، محور توان مندی فعلی و محور امنیت اطلاعات است. با توجه به مجازی بودن فعالیت سایت ها، برای سوابق عملکرد آنها سوابق در پایبندی به تعهدات بانکی، سوابق پاسخگویی به مشتریان و اگر تخلف و محکومیتی در دستگاه قضایی داشته باشد آنالیز می کنیم که مجموع آنها سوابق عملکرد فرد است، همچنین سابقه فعالیت در فضای مجازی بر اساس مجوزی که دارد نمره متفاوتی می گیرد.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تشریح کرد: در بحث توانمندی فعلی، اینکه از لحاظ مدیریتی، از حیث تعداد کارمندان، بنگاهداری، توان اقتصادی واحد کسب و کار را مبنای توان فعلی قرار می دهیم. در بحث امنیت اطلاعات، آنالیز می گردد که آیا سایت در حال تدوین شاخص بندی است که در 2 محور قبلی اطلاعات شاخص بندی و جمع آوری شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 359

به "جزئیات طرح شکایت از سامانه های دارای نماد الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح شکایت از سامانه های دارای نماد الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید