جاسوسی نیروهای امنیتی ترکیه از کمپ پناهجویان در یونان

به گزارش بهترین مقاله، یک رسانه مخالف دولت ترکیه مدعی رخنه نیروهای امنیتی ترکیه به کمپ پناهجویان در یونان و شناسایی بعضی مخالفان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور شد.

جاسوسی نیروهای امنیتی ترکیه از کمپ پناهجویان در یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک رسانه مخالف دولت ترکیه دوشنبه از رخنه نیروهای امنیتی ترکیه در کمپ پناهجویان در یونان و جاسوسی از مخالفان دولت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اطلاع داد.

به نوشته وبگاه ترکیش مینت نیروهای پلیس مخفی ترکیه با رخنه به کمپ پناهجویان در یونان در کوشش برای یافتن منتقدان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه هستند. بر اساس بعضی اسناد طبفه بندی شده از منابع مختلف دولتی، پلیس امنیتی ترکیه توانسته با رخنه به کمپ پناهجویان، منتقدان دولت اردوغان از جمله اعضای حزب مخالف گولن را که از ترس جان به یونان گریخته بودند، شناسایی و یا اطلاعاتی را از بعضی آنها جمع آوری کند.

تشکیلات گولن متعلق به فتح الله گولن از منتقدان برجسته دولت اردوغان است که مدتهاست در آمریکا دوره تبعید را سپری می نماید.

آنکارا سازمان گولن را که اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان های دولتی ترکیه نفوذ نموده بودند تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند. در جریان این کودتا که توسط تعداد زیادی از نظامیان ترکیه و با توسل به ادوات ارتش مانند تانک، جنگنده و بالگرد انجام شد، حدود 250 نفر کشته و بیش از دو هزار نفر زخمی شدند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته این منبع خبری، یونان نیز در سالهای اخیر مبدل به مقصد منتقدان دولت ترکیه از جمله اعضای حزب گولن شده است. این افراد از مرزهای زمینی یا دریایی به این کشور راهی می شوند. نیروهای امنیتی ترکیه در سال های اخیر فعالیت خود در کشورهای همسایه ترکیه به ویژه بونان را شدت بخشیده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 845

به "جاسوسی نیروهای امنیتی ترکیه از کمپ پناهجویان در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی نیروهای امنیتی ترکیه از کمپ پناهجویان در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید