ثبت 11 هزار شکایت از خودروسازان در سال 1397

به گزارش بهترین مقاله، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از ثبت حدود 11 هزار شکایت از خودروسازان و واردکنندگان خودرو در سال گذشته خبر داد که 8000 پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

ثبت 11 هزار شکایت از خودروسازان در سال 1397

یدالله صادقی در گفت وگو با بهترین مقاله، اظهار کرد: در این شکایت ها نسبت به عدم ایفای تعهدات شرکت های داخلی و خارجی خودرویی شکایت شده است.

وی افزود: به عبارت دیگر شاکیان می گویند همه یا بخشی از پول خودروی مورد نظر خود را پرداخت کرده اند اما شرکت ها در تحویل خودروهای پیش فروش شده تأخیر دارند و در مواردی حتی شرکت های خودروساز یا واردکننده گفته اند خودرویی برای تحویل به خریداران ندارند.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، از این 11 هزار شکایت حدود 8000 پرونده تکمیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده که تعزیرات باید به آن ها رسیدگی کند. کار 3000 پرونده نیز در کمیته حل اختلاف نهایی شده است؛ یعنی از شرکت مورد نظر خسارت دریافت کردند، یا شاکی با شرکت مربوطه به تفاهم رسیدند و یا شکایت آن ها مبنا و اساس نداشته است.

صادقی با اشاره به اینکه شکایات طرح شده ابتدا در کمیته حل اختلاف بررسی می شود، اظهار کرد: در پرونده هایی که در آن ها کمیته حل اختلاف نتواند اختلاف شاکی و شرکت را برطرف کند و یا یکی از طرفین نسبت به رأی کمیته ایراد داشته باشد، پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی فرستاده می شود.

وی افزود: در این میان حدود 8000 شکایت محق بوده اما کمیته حل اختلاف نتوانسته رأیی صادر کند که نظر خریدار و خودروساز یا واردکننده را تأمین کند که پرونده آن ها به تعزیرات حکومتی فرستاده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 162

به "ثبت 11 هزار شکایت از خودروسازان در سال 1397" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 11 هزار شکایت از خودروسازان در سال 1397"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید