کوشش برای تقلب سازمان یافته در کمیسیون انتخابات افغانستان

به گزارش بهترین مقاله، تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در افغانستان گفت که بعضی برای تقلب سازمان یافته کوشش می نمایند و کمیسیون انتخابات این کشور نیز آرای بدون بیومتریک را در سیستم مرکزی ثبت می نماید.

کوشش برای تقلب سازمان یافته در کمیسیون انتخابات افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اسدالله سعادتی معاون دوم عبدالله از تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به خبرنگاران گفت که بعضی افراد در کمیسیون انتخابات افغانستان برای تقلب سازمان یافته کوشش می نمایند.

وی اضافه کرد: کمیسیون انتخابات افغانستان باوجود تاکیدهای بسیار و نامه نگاری اما آرای بدون بیومتریک را اعتبار بخشی و ثبت می نماید که این عمل باید متوقف شد.

سعادتی تاکید نمود بعضی کوشش می نماید که با گذاشتن سنگ بنای یک تقلب برنامه ریزی شده در تبانی با تیم ارگ ریاست جمهوری افغانستان، آرای سیاه و تقلبی و باطل را وارد سیستم نمایند.

معاون دوم عبدالله در تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی اظهارداشت: روند ثبت آرای بیومتریک نشده، تقلبی و سیاه ادامه دارد و در صورتی که به این آرا اعتباربخشی گردد این تیم انتخاباتی در برابر قانون شکنی، تقلب، حرکت مشکوک و بازی با رأی مردم می ایستد.

وی تاکید نمود که نباید کسانی به فکر تکرار تجربه سال 2014 باشند و به تقلب دل ببندند.

سعادتی گفت که کمیسیون انتخابات افغانستان بر رفتار غیرقانونی اصرار نکند و در روند انتخابات بی طرف باشد.

به گزارش هشت صبح، تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در 15 مهرماه سالجاری نیز از کمیسیون انتخابات خواسته بود که از شمارش و ثبت آرای کاغذی دست بردارد.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات افغانستان همیشه تاکید می نماید: تنها آرای بیومتریک شده اعتبار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 6 مهرماه برگزار گردید و قرار است نتایج ابتدایی آن نیز در 27 مهرماه اعلام گردد همچنین نتیجه نهایی در 16 آبان ماه سالجاری اعلام خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 1 آذر 1398 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 460

به "کوشش برای تقلب سازمان یافته در کمیسیون انتخابات افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای تقلب سازمان یافته در کمیسیون انتخابات افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید