تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی

به گزارش بهترین مقاله، سخنگوی کمیسیون مالی مجلس از تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی براساس مصوبه جدید این کمیسیون اطلاع داد.

تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی

سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت وگو با بهترین مقاله با اشاره به آنالیز ماده 5 طرح بانکداری در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس مصوبه کمیسیون در بخش مشخص ارکان بانک مرکزی دو نفر به اعضای غیراجرایی هیئت عالی افزوده شدند؛ یک نماینده با معرفی رئیس قوه قضاییه و یک اقتصاددان هم در حوزه امور اقتصادی به پیشنهاد سه اتاق و تایید وزیر امور اقتصاد و دارایی به هیئت عالی اضافه شدند.

وی افزود: بر این اساس یکی از تغییرات اساسی در طرح بانکداری اعضای هیئت غیراجرایی بانک مرکزی از 4 به 6 نفر و اعضای هیئت عالی به صورت کلی یعنی اجرایی و غیراجرایی هم به 9 نفر افزایش پیدا کردند.

حسینی شاهرودی گفت: به موجب مصوبه کمیسیون اقتصادی نحوه انتخاب رئیس بانک مرکزی تغییر می نماید. در گذشته به پیشنهاد رئیس جمهور و تایید هیئت اجرایی رئیس بانک مرکزی انتخاب می شد اما اکنون بعد از اصلاح، اشخاصی به پیشنهاد اعضای هیئت اجرایی و حداقل با 3 رای به رئیس جمهور معرفی می شوند و در نهایت رئیس بانک مرکزی توسط رئیس جمهور از میان این افراد انتخاب می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 319

به "تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید