تعویق آغاز به کار کمیسیون جدید اروپایی به علت مناقشات با مجلس

به گزارش بهترین مقاله، کمیسیون جدید اروپایی به ریاست اورزولا فون در لاین آلمانی به دلیل رد بعضی نامزدهای پیشنهادی اش برای حضور در این نهاد اروپایی از طرف مجلس این اتحادیه نمی تواند در موعد مقرر کار خود را شروع کند.

تعویق آغاز به کار کمیسیون جدید اروپایی به علت مناقشات با مجلس

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، کمیسیون جدید اروپایی به ریاست اورزولا فون در لاین قرار بود در اول نوامبر (10 آبان ماه) کار خود را آغاز کند. اما به علت رد شدن سه نامزد پیشنهادی این کمیسیون از طرف مجلس اروپایی این تاریخ زمانی به تعویق خواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، مقامات مجلس اروپایی روز چهارشنبه رسما این تاریخ زمانی برای آغاز کار کمیسیون اروپایی را لغو کردند.

نامزدهای پیشنهادی کشورهای فرانسه، رومانی و مجارستان برای حضوردر کمیسیون جدید اروپایی از طرف مجلس این اتحادیه رد شده و حالا باید این کشورها نامزدهای جدیدی ارائه دهند.

مجلس اروپایی تاریخ آغاز کار کمیسیون جدید اروپایی را یک ماه به تعویق انداخته و به اول دسامبر (10 آذرماه) موکول نموده است. یک سخنگوی مجلس اروپا روز چهارشنبه در پیامی توئیتری نوشت که رئیس مجلس اروپا و روسای فراکسیون ها روی این تاریخ زمانی توافق نموده اند.

اورزولا فون درلاین آلمانی در ماه جولای توسط مجلس اروپایی برای ریاست جدید کمیسیون اروپایی تایید شد.

معرفی نامزدهای جدید برای کمیسیون اروپایی به آن سرعتی که انتظار می رفت انجام نشد. در رومانی برکناری دولت سوسیال دموکرات شکل گرفت و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم بر اساس اطلاعات محافل دولتی اعلام نموده که برای معرفی نامزد بعدی زمان می خواهد.

برای اینکه کمیسیون اروپایی در تاریخ 23 اکتبر (اول آبان ماه) در مجلس تایید گردد باید نامزدهای جدیدی حداکثر تا 21 اکتبر (29 مهر) معرفی و تایید می شدند که البته این امر محقق نشد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به شدت از رد نامزد پیشنهادی اش ناراحت شده و اورزولا فون در لاین، رئیس جدید کمیسیون اروپایی را مسئول این امر دانسته است.

سیلوی گولارد، نامزد فرانسه برای حضور در کمیسیون اروپایی بود که با رای اکثریت نمایندگان مجلس اروپا از این راه باز ماند.

رد نامزد پیشنهادی ماکرون برای کمیسیون اروپایی ضربه سختی به اورزو لا فون در لاین، به عنوان ریاست جدید کمیسیون اروپایی هم است و این در حالی است ما خشم رئیس جمهور فرانسه را هم کنار بگذاریم.

کمیسیون اروپایی برای پیشنهادات قانونی و نظارت بر رعایت قوانین این اتحادیه مسئولیت دارد. هر کشور عضو اتحادیه اروپا می تواند نماینده ای را به این نهاد مهم اروپایی بفرستد. اورزولا فون در لاین اولین زنی است که ریاست کمیسیون اروپایی را بر عهده دارد. از اواخر دهه نود این اولین بار است که یک آلمانی ریاست کمیسیون اروپایی را بر عهده گرفته است.

وضعیت کنونی نشان می دهد که کار با مجلس اروپایی که پس از انتخابات کاملا دچار چند دستگی شده است چقدر می تواند برای رئیس جدید کمیسیون اروپایی سخت گردد. پتانسیل های به وجود آمدن هرج و مرج بسیار بالا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 429

به "تعویق آغاز به کار کمیسیون جدید اروپایی به علت مناقشات با مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق آغاز به کار کمیسیون جدید اروپایی به علت مناقشات با مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید