تعطیلی مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری تهران، جمع آوری و دفن پسماندهای بیمارستان های قرنطینه

به گزارش بهترین مقاله، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از تعطیلی مجموعه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران همزمان با شیوع ویروس کرونا در سطح شهر اطلاع داد.

تعطیلی مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری تهران، جمع آوری و دفن پسماندهای بیمارستان های قرنطینه

به گزارش خبرنگاران، زهرا صدراعظم نوری در پاسخ به پرسشی مبنی بر تشریح آخرین اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با ویروس کرونا در پایتخت ضمن اشاره به جلسه مشترکی که صبح امروز با مدیران شهرداری در این باره داشته است، گفت: مسوولیت و مدیریت کرونا ویروس طبق ابلاغ رئیس جمهور با وزارت بهداشت و وزیر بهداشت است. بنابراین همه دستگاه ها و سازمان ها مکلف هستند با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هماهنگ نموده و کاملا پروتکل ها و دستورالعمل های صادره از جانب وزارت بهداشت را رعایت نمایند و از اقدامات فردی و موضوعاتی که می تواند مشکل آفرین باشد، بپرهیزند.

وی ادامه داد: موضوعی که اهمیت دارد این است که اقدامات باید در جهت پیشگیری باشد و در این راستا مدیریت شهری و شهرداری تهران سازوکارهایی را فراهم نموده تا بتواند به مخاطبینش در فضاهای عمومی و نقاطی که مردم بیشترین حضور را دارند اطلاع رسانی کند، آموزش دهد و کار پیشگیرانه را انجام دهد.

نوری با اشاره به اقدامات شهرداری تهران اضافه نمود: در حوزه حمل و نقل تاکسیرانی اتوبوسرانی و مترو علاوه بر تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی، طی دستورالعملی در چند شیفت کاری، کار ضدعفونی محل هایی که مردم با آنها تماس دارند انجام می گیرد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین بنا است مراکز فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در دست شهرداری که شرایط اجتماع مردم در آن ها وجود دارد نیز تعطیل شود و فعالیت به زمان دیگری که شرایط عادی حاکم است، منتقل شود.

نوری اضافه نمود: در رابطه با سراهای محله هم به همین صورت است ولی تعطیل نیستند و خدماتی ارائه می دهند که بیشتر در جهت آموزش، اطلاع رسانی و پیشگیری است. همچنین گرمخانه های شهرداری کاملا تحت کنترل است که ضدعفونی شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه باید موضوع شیوع کرونا ویروس جدی تلقی شود، با اشاره به ضرورت انجام اقداماتی از سوی دولت و نهادهای حاکمیتی، اضافه نمود: از جمله آنکه سازوکارهایی برای کنترل مبادی ورودی تهران از جمله فرودگاه ها و پایانه های اتوبوسرانی و غیره در نظر گرفته شود تا بتوان ورود بخشی از افراد مبتلا را کنترل کرد.

نوری همچنین درباره شرایط سرویس های بهداشتی سطح شهر نیز گفت: سرویس بهداشتی ها طی یک دستورالعمل کاملا ضدعفونی خواهد شد و کوشش می شود در آنجاها اصول بهداشتی رعایت شود. همچنین نمایشگاه هایی که شهرداری در سطح شهر برگزار می نموده در راستای پروتکل های مراقبتی وزارت بهداشت تعطیل و برگزاری آن به زمان دیگری موکول خواهد شد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه پیمانکارانی که در شهرداری فعالیت دارند ملزم هستند اصول بهداشتی را در ارتباط با کارگران خود رعایت نمایند، اضافه نمود: به ویژه آنهایی که در حوزه پسماند و خدمات شهری فعالیت می نمایند و در محل های کارگری تجمع دارند باید حتما اصول بهداشتی را رعایت نمایند و حتما از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

وی ادامه داد: همچنین اصول بهداشتی در ارتباط با کارگران بازارهای میادین میوه و تره بار که امکان تعطیلی وجود ندارد نیز در حال اجرا است. امروز در جلسه ای که با سازمان ها و معاونت های مختلف شهرداری تهران داشتم، گزارش هایی ارائه شد و خوشبختانه همه آمادگی خوبی در این ارتباط دارند.

نوری همچنین درباره آخرین شرایط بهداشت اسکان های کارگری نیز اظهار کرد: با توجه به سطح فرهنگی آنها بعضا از بهداشت لازم و کافی برخوردار نیستند، در نتیجه پیمانکاران مکلف شدند که این فضاها را به طور کامل ضدعفونی نمایند.

این عضو شورا با بیان اینکه پسماندهای مربوط به بیمارستان های قرنطینه به صورت مجزا جمع آوری و دفن می شوند، در پاسخ به این اظهار نظر که شهرداری باید خدمات خود را در شهر تعطیل کند، گفت: این که شهرداری بخواهد خدمات شهری مثل حمل و نقل عمومی را تعطیل کند در شرایط فعلی امکان پذیر نیست وتعطیلی شهر موضوعی است که باید شورای عالی امنیت ملی و متولیانی که مسئولیت امنیت کشور را بر عهده دارند تصمیم بگیرند.

بر اساس گزارش روابط عمومی این عضو شورای شهر تهران، نوری گفت: اگر تصمیم گرفته شد شهر قرنطینه و یا برخی خدمات تعطیل شود حتما شهرداری و شورا در این جهت همکاری خواهند کرد و اقدامات لازم را انجام می دهند. اما خود مدیریت شهری رأسا اقدام نمی کند مگر فضاهایی که در اختیار شهرداری است مثل مکان های ورزشی و فرهنگی که تعطیل شدن آن ها مسئله ای ایجاد نمی کند و ضرورت هم دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 818

به "تعطیلی مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری تهران، جمع آوری و دفن پسماندهای بیمارستان های قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری تهران، جمع آوری و دفن پسماندهای بیمارستان های قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید