ترامپ به دیوان عالی کشور تهمت وارد کرد

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران : رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر مدعی شد که دیوان عالی این کشور هیچ علاقه ای به بررسی بزرگترین تقلبی که در آمریکا روی داده ندارد.

ترامپ به دیوان عالی کشور تهمت وارد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر بار دیگر دیوان عالی این کشور را مورد انتقاد قرار داد.

وی در این پیام توییتری مدعی شد که دیوان عالی هیچ علاقه ای به بررسی بزرگترین تقلبی که در ایالات متحده آمریکا روی داده، ندارد که همین موضوع، شرایط را برای وی در خصوص ارائه مواردی که صلاحیت بررسی در دیوان عالی دارند مشکل می کند.

ترامپ در ادامه این پیام توییتری به 75 میلیون رایی که در انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) به وی داده شده، اشاره کرد.

رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در پیامی دیگر در صفحه توییتر، دیوان عالی آمریکا را به دلیل رد درخواست ابطال نتیجه انتخابات چهار ایالت آمریکا فاقد خرد و شجاعت خواند.

ترامپ در پیامی در این خصوص نوشت: دیوان عالی واقعاً ما را ناامید کرد. هیچ خردی ندارد، هیچ شجاعتی ندارد!

اظهارات ترامپ در شرایطی مطرح شده است که دیوان عالی آمریکا درخواست ایالت تگزاس و ستاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای ابطال نتایج انتخابات در 4 ایالت این کشور را رد کرد.

هر سه قاضی که از سوی ترامپ در این دادگاه منصوب شده اند نیز همراه با اکثریت قضات دادگاه عالی آمریکا این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترمپ را رد کردند.

ایالت تگزاس به همراه ستاد ترامپ در دادخواستی که به دیوان عالی آمریکا ارائه کردند خواستار ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت کلیدی جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین بودند که در تمامی این 4 ایالت کلیدی، بایدن پیروز انتخابات اعلام شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار شد. برآوردهای رسانه های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد اما ترامپ تا به امروز از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید کرده است که بایدن با تقلب بعنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1401

به "ترامپ به دیوان عالی کشور تهمت وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به دیوان عالی کشور تهمت وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید