ترامپ: ایران با آتش بازی می نماید

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش ها مبنی بر عبور ایران از سقف ذخایر اورانیوم غنی شده گفت که ایران در حال بازی با آتش است.

ترامپ: ایران با آتش بازی می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اقدام ایران در افزایش سقف اورانیوم غنی شده خود گفت که ایران با آتش بازی می نماید.

ترامپ که در اوال آفیس کاخ سفید صحبت می کرد گفت: آنها می دانند که در حال اجرا چه کاری هستند. آنها می دانند با چه چیزی در حال بازی هستند، آنها در حال بازی با آتش هستند. بنابراین به هیچ وجه هیچ پیامی به ایران ندارم.

روز دوشنبه یک منبع مطلع در گفت وگو با خبرنگاران تایید کرد که ذخایر اورانیوم غنی سازی شده ایران از سقف مجاز در برنامه جامع اقدام مشترک عبور کرد.(جزئیات بیشتر).پس از آن نیز آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز عبور ذخایر اورانیوم غنی سازی شده ایران با غنای 3.64 درصد از سقف 300 کیلوگرم را تایید کرد.(جزئیات بیشتر)

سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای در واکنش به این اقدام ایران گفت که دادن اجازه غنی سازی اورانیوم به ایران ذیل توافق هسته ای برجام از ابتدا اشتباه بوده است.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: حکومت ایران امروز ذخائر اورانیوم خودش را افزایش داد. دادن اجازه غنی سازی به ایران در هر سطحی ذیل توافق هسته ای اشتباه بود. حتی قبل از وجود توافق هم تردید اندکی وجود داشت که ایران مفاد آن را نقض می کرد.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز طی بیانیه ای اعلام نمود:رژیم ایران گام های جدیدی را برای پیشبرد بلندپروازی های هسته ای خود برداشت. یک بار دیگر، رژیم از برنامه هسته ای خود برای باج خواهی از جامعه بین المللی و تهدید امنیت منطقه ای استفاده می نماید.به حامیان ارشد تروریسم دنیا اجازه داده نخواهد شد اورانیوم را در هر سطحی غنی نمایند.(جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 21 مرداد 1398 شناسه مطلب: 215

به "ترامپ: ایران با آتش بازی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ایران با آتش بازی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید