تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است

به گزارش بهترین مقاله، یک تحلیلگر سیاسی عراقی گفت که دولت آمریکا با احیای گروه تروریستی داعش به دنبال جلوگیری از خروج نیروهایش از عراق است.

تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است

به گزارش گروه بین الملل بهترین مقاله، سعد الکعبی تحلیلگر سیاسی عراقی در گفت وگو با سایت معلومه شرح داد: واشنگتن بار دیگر داعش را به اجرای عملیات تروریستی در برخی استانها و حمله به نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی سوق داده است تا از این طریق مصوبه مجلس عراق مبنی بر لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور را لغو کند.

وی افزود: آمریکا از برخی از پایگاهها در عراق خارج شد و سپس شدت اقدامات تروریستی در برخی استانها بنا به خواست واشنگتن افزایش یافت تا این پیام را القا کند که نیروهای امنیتی عراق قادر به حفظ امنیت نیستند.

الکعبی گفت: آمریکا بیش از 60 روز پیش زمان اجرای مذاکره با عراق درباره آینده نیروهایش در عراق در ماه ژوئن آینده را مشخص کرد، اما همزمان بر حمایت خود از داعش همسو با خارج کردن نیروهایش از برخی پایگاهها افزود تا بتواند از این طریق عراق را به سمت درخواست برای باقی ماندن نیروهای آمریکایی و بازنشر آنها سوق دهد.

الکعبی گفت: آمریکا با همکاری برخی سیاستمداران تلاش می کند که الحشد الشعبی برخی مناطق غربی را تخلیه کنند. این نقشه با درخواست برخی طرف های سیاسی برای تخلیه مناطق خودشان از حضور الحشد الشعبی و در نتیجه اجازه دادن برای فعالیت های جنایتکارانه داعش در آن مناطق و بازگرداندن آنجا به شرایط سال 2014 میلادی درحال نمایان شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1032

به "تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید