تحصیل، زیر سایه کرونا

به گزارش بهترین مقاله، ان شاالله از روز شنبه 15 شهریور را شروع سال تحصیلی گفتیم و همه مدارس در سراسر کشور فعال هستند. این خبری بود که روز گذشته وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران و پس از اتمام جلسه هیات دولت گفت.

تحصیل، زیر سایه کرونا

گروه بندی می کنیم. همچنین تصمیم جدیدی است که وزیر آموزش وپرورش از آن اطلاع داده و از روش تلفیقی گفته است.

محسن حاجی میرزایی گفته است: اصل بر شرکت حضوری دانش آموزان است؛ ما سال گذشته دو سوم سال و محتوا را طی نموده بودیم اما امسال شرایط متفاوت است و دانش آموزان و معلمان باید در سال تحصیلی جدید با هم آشنا شوند.هر جا بتوانیم، حضور با رعایت پروتکل ها است و 15 شهریور در همه مدارس اصل بر حضور است، اما در مدارسی که تعداد دانش آموزان بیشتر از پروتکل است ناگزیر هستیم تا دانش آموزان را گروه بندی کنیم و بعضی در روزهای زوج و بعضی روزهای فرد بیایند.

همچنین طبق تصمیم وزارت آموزش و پروش، حضور دانش آموزان در هر کلاس 35 دقیقه است. زمان های ساعات تدریس برای همه دروس حداکثر 35 دقیقه است و کوشش خواهد شد ساعت ورود و خروج متفاوت باشد تا تزاحم ایجاد نگردد.

زمزمه های بازگشایی مدارس از اواخر اردیبهشت ماه امسال شنیده می شد و در این میان بارها از سوی وزیر آموزش و پرورش اعلام شده بود که همزمانی کرونا و پاییز نگران نماینده خواهد بود. به همین دلیل از سال گذشته آموزش مجازی و رونمایی از اپلیکیشن شاد به عنوان محافظ جان دانش آموزان جایگزین حضور دانش آموزان و معلمان در فضای مدرسه شده بود.

از همان روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا و تعطیلی چند روزه مدارس، وزیر آموزش و پرورش در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ملت هشیار ایران در گذر از گردنه های سخت، آموخته چگونه تهدیدها را به فرصت تبدیل کند. تعطیلی مدارس به معنای تعطیلی آموزش نیست. در اجرای دستور رییس جمهور، با برنامه ریزی انجام گرفته، دانش آموزان با راهنمایی معلمان، دروس را به وسیله رسانه ملی و فضای مجازی پیگیری می نمایند.

بعد از این توییت بود که محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در زیر توئیت حاجی میرزایی از آمادگی این وزارت خانه برای مساعدت به نظام آموزشی اطلاع داد. این چنین، نظام آموزشی کشور برای اولین بار شکل جدیدی از آموزش در فضای مجازی را تجربه می نماید که تاریخچه ای طولانی در دیگر کشورهای پیشرفته دارد. فرصتی که با نقش آفرینی و ابتکار معلمان مدارس و اساتید دانشگاه ها ممکن شده است.

ستاد ملی مبارزه با کرونا، ازجان میلیون ها دانش آموز دفاع کند

تصمیم یکباره وزیرآموزش و پروش درباره بازگشایی مدارس به موجی از نگرانی ها دامن زده است؛ تا جاییکه رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از ستاد ملی مبارزه با کرونا درخواست نموده تا از بازگشایی حضوری مدارس در کلیه مناطق کشور جلوگیری نمایند. تصمیمی که می تواند به حفظ جان میلیون ها نفر کند و در عین حال از بروز یک فاجعه انسانی جلوگیری کند.

متن نامه سرگشاده عباس آقازاده به توضیح زیر است:وزیر آموزش و پرورش طی بیاناتی در اجلاس با مدیران مربوطه، اظهار داشته اند که مدارس باید از شنبه 15شهریور، به طور حضوری بازگشایی شوند. این دستور جناب وزیر، با شرایط حاکم بر همه گیری ویروس کرونا و شرایط قرمز بسیاری از مناطق کشور، همخوانی ندارد. به خطر انداختن جان میلیون ها دانش آموز و آموزگار و خانواده های ایشان، و دخالت در کارشناسی تخصصی نحوه مقابله و مبارزه با بیماری از سوی مسؤلین غیرمرتبط با امور بهداشتی، می تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل گردد.لذا از مسؤلین ستاد ملی مبارزه با کرونا، جداً تقاضا می کنیم ضمن اعمال قاطعیت در اجرای فرامین بهداشتی و پروتکل های ملی مبارزه با کرونا، از احتمال بازگشایی حضوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی و در کلیه استان ها و مناطق کشور، اکیداً جلوگیری بفرمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1213

به "تحصیل، زیر سایه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل، زیر سایه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید