تاخیر یک ماهه کوچ عشایر بخاطر جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش بهترین مقاله، رئیس سازمان امور عشایر ایران از احتمال تاخیر یک ماهه کوچ عشایر به دلیل شیوع بیماری کرونا اطلاع داد.

تاخیر یک ماهه کوچ عشایر بخاطر جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، کرمعلی قندالی گفت: برای جلوگیری از برخورد عشایر با مراکز جمعیتی، تصمیم به تأخیر در کوچ آن ها و مکانیزه کردن آن (جابجایی دام با کامیون) گرفته ایم.

وی با بیان اینکه به دلیل سبک زندگی عشایر این بیماری چندان عشایر کشور را درگیر ننموده است، اضافه نمود: بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده است از 213 هزار خانوار عشایری کل کشور، تنها دو خانوار از عشایر کشور به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند که یکی از این خانوار ها از عشایر خراسان شمالی و دیگری از عشایر خراسان جنوبی است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه یکی از موارد ابتلاء بهبود یافته است، گفت: پس از تشخیص بیماری، هر دو خانواده قرنطینه شده اند و اطلاعاتی که از دانشگاه علوم پزشکی به ما رسیده نشان می دهد که یکی از آن ها به طور کامل بهبود یافته و دیگری در شرایط مناسبی به سر می برد.

قندالی اضافه نمود: برای جلوگیری از شیوع بیشتر احتمالی ویروس کرونا در بین جمعیت عشایری احتیاج به اقداماتی است که از جمله آن می توان به کارگیری روش هایی برای جلوگیری از عشایر با مراکز جمعیتی عنوان نمود.

وی با بیان اینکه برای این مهم، مکانیزه کردن کوچ و به تأخیر انداختن آن مد نظر ماست، گفت: موضوع لزوم مکانیزه کردن کوچ را به دولت اعلام نموده ایم و برای این امر 100 میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: از این اعتبار برای هر خانواده 500 هزار تومان یاری هزینه در نظر گرفته ایم تا امکان اجاره وسیله نقلیه برای کوچ را داشته باشند.

قندالی تأخیر 15 روزه تا یک ماهه کوچ را در جهت کاهش احتمال مواجهه با مراکز جمعیتی و همچنین آسیب کمتر عشایر از سیلاب عنوان نمود.

وی با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا تبعات معیشتی و مالی به دنبال دارد، گفت: تأثیرات منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد عشایر نیز مانند هر جمعیت دیگری خود را به زودی نشان خواهد داد که برای مواجهه با آن باید آماده باشیم.

قندالی اضافه نمود: برای کاهش تأثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد عشایر، تقویت حوزه های گردشگری و صنایع دستی و همچنین حمایت از تولیدات دامی و زراعی این جمعیت باید مد نظر قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 951

به "تاخیر یک ماهه کوچ عشایر بخاطر جلوگیری از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخیر یک ماهه کوچ عشایر بخاطر جلوگیری از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید