انتقاد شدید سالاری به نادیده گرفته شدن شوایاران توسط شهرداری تهران

به گزارش بهترین مقاله، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در انتقادی شدید از نادیده دریافت شورایاران توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی و برخورد نامناسب بعضی شهرداران مناطق با آن ها، گفت ستاد هماهنگی شورایاری ها و هیات رئیسه شورای شهر برای حل این مشکل اقدامی انجام نداده اند.

انتقاد شدید سالاری به نادیده گرفته شدن شوایاران توسط شهرداری تهران

محمد سالاری در دویست و شصتمین جلسه شورای شهر تهران در گلایه ای به رییس و اعضای شورای شهر تهران و ستاد شورایاری ها گفت: سه سال و نیم از این دوره مدیریت شهری گذشت و ما شورایاران را به جلسات شورا دعوت می کنیم و آن هاگزارش می دهند و همه آن ها از اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی تعامل خوبی با شورایاران ندارد گلایه داشتند، این در حالیست که معاونت فرهنگی و اجتماعی باید در هم افزا کردن ظرفیت معتمدین و شورایاران محلات در پیشبرد امور شهر پیشگام باشد. اما چرا این موضوع تا به امروز حل نشده است؟ چه کسی باید این موضوع را حل نماید؟ اگر ما نمی توانیم این مساله را حل کنیم پس شورای شهر چه خاصیتی دارد؟

وی خطاب به رییس و اعضای ستاد هماهنگی شورایاری ها، ادامه داد: شما به نمایندگی از اعضای شورای شهر در ستاد هماهنگی حضور دارید و اگر ما در موضوع مداخله کنیم ناراحت می شوید. پس چرا این مساله را حل نمی کنید؟ حداقل اگر نمی توانید موضوع را حل کنید، طی یک جلسه تفاهمی، مساله را پاک کنید که از این به بعد این ظرفیت ها هم افزا شوند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به تعامل نامناسب بعضی شهرداران مناطق با شورایاران، اظهار کرد: بعضی شهرداران مناطق، ارتباط خود با شورایاری را قطع نموده اند و من بارها در این خصوص با رییس و اعضای ستاد هماهنگی شورایاری ها جلسه گذاشتم و صحبت کردم. 300 نفر از شورایاران محلات نیز در نامه ای به ریاست شورای شهر تهران از تعامل نامناسب معاونت اجتماعی و بعضی شهرداران مناطق با آن ها گلایه نموده اند.

وی با اصرار ریاست شورای شهر، از منطقه 4 به عنوان منطقه ای که بیش از دو سال است ارتباط خود با شورایاران را قطع نموده است، نام برد و گفت: جالب است که شهردار منطقه اصلا شورایاران را راه نمی دهد. من با آقای حبیب زاده در منطقه حاضر شدیم و جلسه گذاشتیم اما همچنان این مشکل وجود دارد. شما چطور ستاد شورایاری هستید؟ اگر نمی توانید به مسئولیت خود عمل کنید، بگویید تا کسانی که توانایی دارند به آنجا بروند.

وی توضیح داد: نهاد شورایاری ها مبتنی بر مبانی نظری اصلاح طلبانه و در راستای تحقق جمهوریت و مردم سالاری در شورای اول شورایاری شکل گرفت، امروز چطور می گردد که یک شهردار منطقه، کل رابطه با شورایاری را قطع کند می نماید؟

سالاری اضافه نمود: معاونت فرهنگی و اجتماعی در کنار کارهای ارزشمندی که انجام می دهد اما متاسفانه در تعامل با شورایاران خوب عمل ننموده است و ما به عنوان شورای شهر باید با برگزاری جلسات تعاملی این مساله را حل کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1429

به "انتقاد شدید سالاری به نادیده گرفته شدن شوایاران توسط شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید سالاری به نادیده گرفته شدن شوایاران توسط شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید